logo

reklam
07 Haziran 2017

Almanya İncirlik kararını verdi…

Federal Alman Hükümetinin, Alman askerlerinin ve Tornado uçaklarının İncirlik Üssü’nden geri çekilmesini öngören planı onayladığı bildirildi..

Almanya, Türkiye düşmanı terör örgütleri PKK ve FETÖ’yü ülkesinde himaye etmesi, alenen desteklemesi üzerine Türkiyen’in tepkisini çekmişti. Bu da yetmedi bir de referandum seçim sürecinde alenen HAYIR propagandası yaparak ve Cumhurbaşkanınıza yönelik hakaret ve tehdit içerikli açıklamalar üzerine Türkiye bir dizi karşı hamlelerde bulundu. Bunlardan biri de Alman parlamenterlerin israrla istedikleri İncirlik Üssü’nün ziyaretinin engellenmesiydi.  Uzun süredir Alman makamlarının ziyaret istekleri geri çevirildi. Bunun üzerine Türkiye’yi ikna etmek maksadıyla Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel ülkemize geldi. Ancak görüşmeden beklendiği gibi elleri yine boş döndü!

Bunu üzerine  Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel’in ‘İncirlik’ten çekilyoruz’ açıklamasını paylaşmıştı. Almanya’dan ise  resmi bir açıklama az önce geldi. Federal Alman Hükümetinin, Alman askerlerinin ve Tornado uçaklarının İncirlik Üssü’nden geri çekilmesini öngören planı onayladığı bildirildi..

Share
159 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+3 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2