logo

05 Mart 2016

ALAEDDİN YAVAŞCA’NIN 90. YAŞ GÜNÜ ÜSKÜDAR’DA KUTLANDI

6Türk müziğinin çınarı Prof. Dr. Alaeddin Yavaşca’nın 90’ıncı doğum günü, Üsküdar Belediyesi tarafından düzenlenen, “Büyük Çınarın Gölgesinde Alaeddin Yavaşca Eserleri” programıyla kutlandı.

Sanatçı Melihat Gülses’in, ünlü ustanın eserlerini seslendirdiği programa Üsküdar Kaymakamı Mustafa Güleri Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Alaeddin Yavaşca’nın eşi Ayten Yavaşça’nın,  yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.

Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleşen programda izleyiciler Yavaşca’nın eserlerini dinleyerek keyif dolu anlar yaşadı.

“ALLAH MUSİKİYİ ALAEDDİN YAVAŞCA’YA MEŞK ETMİŞ”

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, burada yaptığı konuşmada: “Hocamızın huzurunda hocamızı anlatmak, hem bizim haddimize değil hem de başaramayız. Yalnız bir büyüğümüzden yine sanat camiamızdan bir büyüğümüzden öğrendiğimize göre; bundan tam 50 yıl önce Münir Kökten hocamız, Alaeddin hocamızla ilgili olarak, Allah musikiyi Alaeddin Yavaşca’ya meşk etmiş. Aynen kesinlikle çok doğru bir tespit” şeklinde konuştu.

Programın sonunda 90’ıncı yaşını kutlayan ünlü sanatçı doğum günü pastasını kesti. Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, kendisine ve eşi Ayten Yavaşca’ya hediye takdim ederek katılımlardan dolayı teşekkür etti.

Alaeddin Yavaşca, doğum günü pastasını kestikten sonra ise katılımcıların ısrarı üzerine kendi bestelerinden bazı şarkıları seslendirdi.

Share
254 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+10 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2