logo

05 Eylül 2016

Akkuş “Mardin bir dünya markası ve medeniyetin başkentidir”

MARDİNLİLER BAŞKANINI SEÇTİ

(MARİŞ) Mardinli İş Adamları Derneği’nin yapmış olduğu olağan kongresinde Abdulkadir AKKUŞ Başkanlığa getirildi.

İŞ ADAMLARI (4)

Mardinli İş adamları’nın Tek liste halinde yapamış olduğu ve üyelerin yoğun ilgi gösterdiği Olağan Kongresi MARDİNFED binasında gerçekleşti. Kısa adı MARİŞ olan Mardinli İş Adamları Derneği İstanbul Yedikule’de ki Mardin Federasyonu binasında , MARDİNFED Genel Başkanı İbrahim BİTER, İBB Bahçelievler meclis üyesi Mehmet MAZI ve İBB Avcılar meclis üyesi Adnan TÜRKOĞLU’ndan oluşan Divan heyetinin yönettiği kongrede Mehmet Şerif YILMAZ başkanlık görevini Abdulkadir AKKUŞ’a devretti.

İŞ ADAMLARI (5)

MARİŞ Başkanı Abdlkadir AKKUŞ Yaptığı teşekkür konuşmasında “Mardin bir dünya markası ve medeniyetin başkentidir ve biz memleketine aşık olan Mardinli iş adamları bunu farkında olduğumuz gibi, Mardin’imizin hak ettiği yerde ve ekonomik güçte olmadığınıda biliyoruz. Güç biriliği, fikir birliği ve emek birliği yaparak, ekonomik alanda Mardini uluslararası arenaya taşımak azminde ve bunu başaracak güçteyiz. Ülkemizin zorlu bir süreçten geçtiği bu günlerde her şeyin çözümünün birlik ve beraberliğimizle çözüleceğini biliyoruz. Binlerce yıldır Türkü, Kürdü, Arabı, Süryanisi, Yezidisi, Ermenisi ve keldanisi ile hiçbir din, ırk ayırımı yapmadan bütün dünyaya huzur ve barış içinde yaşamanın nasıl olması gerektiği hakkında örnek olan biz Mardinliler, birlik, beraberlikle ekonomik zaferlerin ve kazımların nasıl olması gerektiği konusundada dünyaya örnek olacağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın”dedi.

 

Başkan AKKUŞ’un ardından söz alan Mehmet Remzi TANIŞ “ Biz bu derneği kurarken Mardin adının büyüklüğünü, önemini ve üstlendiğimiz büyük sorumluluğu biliyorduk. Bundan sonraki aşamada da MARİŞ’in önüne gelen her engeli rahatlıkla geçeceğini bir dünya markası olacağın da biliyoruz. Çünkü Mardinlilerin Mardine olan aşkı hiçbir zaman engel tanımamıştır ve bundan sonra da asla tanımayacaktır” diye konuştu.

IMG_6518

Başkanlığını Abdulkadir AKKUŞ’un yaptığı yeni yönetim kurulunda yer alan isimler şöyle: Mehmet Remzi Tanış, Sabahattin FİDAN, Nedim KAYA, Egi ESNİK GÜNAY, Levent IRMAK, Yunus Emre İLHAN, Şebnem GÜRCUN, Abidin KURT, Fuat BODUR, Fevzi BAŞARAN, Nail ÖZÇELİK, Muharrem YAVUZ, Mehmet KAYA, Ayhan ASLAN, Arzu SIGDAL, Ekrem GÜNERİ, Şeyhmus GÖZÜOĞLU, Onur GÖZEN, Nasır DUYAN, Tacettin YERTÜM, Ercan AKİKOL, Nuri ENEZ, Adnan TURKOĞLU, Masum DENİZ, Ekrem UCA, Mahmut CUCİ, Murat KURŞUN, Behiye BEŞER, Sedat ERDEN

IMG_6501

Yurt içi ve yurt dışından kongreye katılan Mardinli İş Adamları Derneği (MARİŞ) üyelerinin dilek ve temenni konuşmalarınının ardından, Tarihi Kent Mardin Softasının hazırladığı yemekleri yerken sahneye çıkan yerel sanatçılar Hasan ÇUHA ve Orhan ŞAHKULLUBEY verdikleri resitalle kongreye katılan üyelere unutulmaz dakikalar yaşattı.

Etiketler: » » » »
Share
975 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+6 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2