logo

29 Ekim 2015

AKİT TV HABER EKİBİNE YİNE SALDIRDILAR

capture-20151025-131310Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talebi ve Ankara 5. Sulh Ceza Hakimliği’nin kararı ile Koza İpek Holding’in şirketlerine kayyum atandı. Bugün TV ve gazetesi ile Kanaltürk Televizyonu’nun bulunduğu bina önünde gün boyunca protesto gösterileri vardı. Akit TV haber ekibi de yaşanan protestoları görüntülemek ve canlı yayın yapmak üzere İstanbul Mecidiyeköy’de bulunan bina önüne gitti. Yayın başlamadan önce protestoculardan müsade de alan Akit TV haber muhabiri Taha Emre Özdemir, canlı yayına girdikten sonra provokatörlük ile suçlandı.
AKİT TV YAYINA GİRDİĞİ ANDA MUHABİRİN KONUŞMASINI ENGELLEMEK İÇİN SLOGANLAR ATTILAR
Akit TV haber ekibi canlı yayına girdiği anda göstericiler sloganlar ile muhabirin konuşmasını engellemeye çalıştı. Birkaç dakika yayınına bu şekilde devam eden muhabir ve kameramana, bir grup gösterici tekme ve yumruklar ile saldırdı.
Yaşanan kısa süreli arbede sonrasında yayınını kaldığı yerden sürdüren Taha Emre ÖZDEMİR’i, protestocular  defalarca engellemeye çalıştı.
SAMANYOLU HABER’DE AYNI ESNADA YAYINA GİRDİ
Samanyolu Haber ekibi de Akit TV ile eş zamanlı olarak yayına girdi ve Taha Emre Özdemir’i canlı yayında provokatörlük yapmak ile suçladı. Samanyolu Haber’in yayına girmesi ile birlikte paralelci protescular Akit TV ekibine yeniden saldırmaya başladı.
ÖZGÜR BASIN SLOGANLARI ATIYORLARDI
Gün boyunca bina önünde özgür basın sloganları atan grup yine  Akit TV ekibinin yayıncılık özgürlüğüne saldırdı. Muhabir Taha Emre ÖZDEMİR ve kameraman Muhammed ERSÖZ; geçtiğimiz ay Paralel Örgüt’ün bir diğer basın organı Zaman Gazetesi önünde de saldırıya uğramışlardı.
TELEVİZYON ARABASINI TEKMELEDİLER
Canlı yayını saldırı görüntüleri eşliğinde tamamlayan Akit TV haber ekibi araçları ile grubun içinden ayrılmak istedi. İşte bu esnada da tıpkı polis aracını tekmeledikleri gibi Akit Televizyonu’nun  aracına saldırdılar. Küfürler ve araca atılan tekmeler eşliğinde olay yerinden uzaklaşan Akit TV muhabiri Taha Emre ÖZDEMİR ile kameraman Muhammed Ersöz ve ulaşımcı Yüksel Tokur saldırıyı hafif sıyrıklarla atlattı.

Share
312 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+1 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2