logo

12 Ağustos 2015

Akgün’ün uyarısı Büyükşehir’i harekete geçirdi

E-5 Karayolu, Büyükçekmece – Edirne istikametindeki D 100 köprüsünün taşıyıcı kolonlarında yarılmalar meydana gelmesi ve çökme görülmesinin ardından yaşanabilecek olası faciaya dikkate çeken Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün’ün uyarısı Büyükşehir Belediyesi’ni harekete geçirdi.10

Köprüler yenilenecek

Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün’ün geçtiğimiz aylarda sık sık gündeme getirdiği, E-5 Karayolu üzerindeki köprüde çökme tehlikesinin bulunduğunu yönündeki uyarıları karşılık buldu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, köprü ve bölgesinde çalışma başlattı. Öncelikle şerit genişletme çalışması yapan Büyükşehir Belediyesi, bu çalışmayı tamamladıktan sonra gidiş ve geliş yönündeki köprüleri yenileyecek.

Köprü kendisini bile taşıyamaz hale geldi

Yapılan çalışmaları değerlendiren Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, köprünün her iki tarafından ciddi sorunlar bulunduğunu ve kendisini bile taşıyamaz bir hale geldiğini hatırlatarak; “İstanbul Büyükşehir Belediyemiz isabetli bir kararla hemen çalışmalarını başlattı. Her geçen daha fazla risk arz eden köprülerin yenilenmesinin ardından hepimiz rahat bir nefes almış olacağız. Başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Topbaş olmak üzere, konuyu ortak önerge olarak Büyükşehir Belediye Meclisi’ne taşıyan Büyükçekmece Belediye Meclisi grubuna teşekkür ediyorum” dedi.

Share
274 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+2 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2