logo

18 Mayıs 2016

AKDİKEN MAHALLESİ KADIN KÜLTÜR MERKEZİNE KAVUŞUYOR

10Akçakale Belediyesi tarafından yapılan ve inşaatın da sona gelinen Akdiken Mahallesi Kadın Kültür Merkezinin açılışına sayılı günler kaldı. Kısa süre sonra hizmete açılacak olan Kadın Kültür merkezi mahallede bulunan kadınlara çeşitli eğitimlerin verileceği bir üs haline gelecek.

Akçakale ilçesinde bulunan Akdiken Mahallesinde yapımına devam edilen Kadın kültür Merkezi ve çok amaçlı salonun yapımında sona geliniyor. 2 dönüm üzerine yapılan ve 4000 m2 olan Kadın Kültür Merkezinin içerisinde Kadınlara Kuran ve dini Eğitimlerin verileceği salon, dinlenme odaları, yemekhane, mutfak ve dini usullere göre abdest alabilecekleri kapalı alanlar yer alıyor. Mahallede yapılan taziye evinden sonra bu merkez kadınlar içinde ayrı bir uğraş ve sohbet edebilecekleri; düğün, sünnet ve kadın taziye evi olarak da kullanılabilecek şekilde dizayn edildi.

Mahalle halkı yapılan bu kadın kültür merkezi hakkında yaptıkları yorumlarda. Akçakale Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan’a teşekkür ettiler. Bizim zaten taziye evimiz vardı erkekler için kadınlarımıza da böyle bir kültür merkezi yapıldığı için çok mutlu olduk. En azından kadınlarımız burada dini eğitim alabilecek ve kış aylarında özellikle böyle güzel bir kapalı alanda bir araya gelebilecekler. Şeklinde yorumlar yapılırken; Başkan Ayhan ardından yine Akdiken Mahallesine bağlı dereli mezrasına geçerek burada yapılan çok amaçlı salon ve taziye evinin inşaatında incelemelerde bulunarak inşaatın bir an önce bitirilmesi için talimatlar verdi.

Her iki inşaatında bitme noktasına geldiğini ve kısa süre sonra diğer eksikliklerinin de bitirileceğini söyleyen Akçakale Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan; “Akdiken Mahallemizde inşaatı bitmek üzere olan Kadın Kültür Merkezimizde incelemelerde bulunduk. Kısa süre sonra bazı küçük eksiklikleri de giderdikten sonra İnşallah mahallemizde bulunan kadınlarımız bu alandan her türlü istifade edecekler. Özelikle dini eğitimlerini de buradan alacaklar. Şimdiden hayırlı olsun diyorum. Yine Akdiken Mahallemize bağlı Dereli Mezramızda da erkekler için yapılan taziye evimizde de incelemelerde bulunduk. Burada da arkadaşlarımıza inşaatın bir an önce bitirilmesi için talimatlar verdik. Yine kısa süre sonra bitecek olan taziye evi ve çok amaçlı salon bölge halkına hizmet verecektir. Ben özelikle bu inşaatların yapılışında bize sabır göstererek yardımcı olan mahalle halkına çok teşekkür ediyorum. Akçakale halkının hizmetlerin en iyisine layık olduğunu biliyor ve bu şekilde çalışmalarımıza devam ediyoruz. Sloganımız şu Akçakale İçin En Güzeli diyerek çalışmalarımıza hızlı bir şekilde devam edeceğiz.” Dedi.

Mahalle halkı ise yapılan bu hizmetlerden dolayı Akçakale Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan’a teşekkür etti. Yapılan bu incelemelerden sonra Başkan Ayhan mahalleden ayrıldı.

Share
232 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+9 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2