logo

17 Kasım 2015

Akciğer KANSERİ Tedavisinde AKILLI İLAÇ DÖNEMİ

Akciğer kanseri; erken evrede belirti vermemesi ziyaretinde Bazi kanser türlerinde Olduğu gibi koruyucu tetkik ile tahlillerle saptanamaması bakımından yaşamı tehdit eden en önemli Diğer kanser türlerinden biridir.

ÇAKAPCheck-up programlarında rastlantısal Olarak Görülen ziyaretinde sigara kullanımının,% 90 oranında Etkili Olduğu akciğer kanserinin Günümüzdeki tedavisi, Başarılı Sonuçlar Vermektedir. Ağızdan hap şeklinde Alınan ziyaretinde Hedefe Yönelik Etkisi Bulunan akıllı İlaçların kullanılmaya başlanması, hastaların yaşam suresini önemli Diğer Oranda artırmaktadır.

Memorial Sağlık Grubu Antalya Onkoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mustafa Özdoğan, “17 Kasım Dünya Akciğer Kanseri Günü” Kapsamında, akciğer kanserinin tedavisindeki yeni Gelişmeler Hakkında Bilgi verdi.

Tümör yapısına Göre Farklı Tedavi uygulanıyor

Geçmişte erken evrede saptamayan ziyaretinde ameliyat şansını kaybetmiş akciğer kanserli hastaların yaşamına Katkı sağlayacak tedaviler radyoterapi kemoterapi ile sınırlıydı ettik. Günümüzde imkb tümörün genetik yapısındaki farklılıkların tanınmasıyla bu kanser Türü Daha İyi anlaşılmış ziyaretinde tedavisi bireye özgü Olarak Daha Başarılı bır sekılde yürütülmektedir. Özellikle son 5 Yılda akciğer kanserinin genetik yapısında, özellikle hücrede Yer alan kansere yatkınlık sağlayan tümör genlerinde aşırı birikme Veya Yapısal Değişiklikler (mutasyonlar) tedavide yol gösterici olmustur.

Akıllı İlaçlar fark yaratıyor

Normal akciğer hücresinin dengesini bozan ziyaretinde kanserleşmesine neden Olan yollara Yönelik geliştirilen akıllı moleküller (İlaçlar) Sayesinde hastaların yaşamları uzamaktadır. Son Dereceli kolay uygulanabilen antikor (aşı) niteliğinde ziyaretinde kemoterapinin Gücünü artırıcı özellikte damardan Uygulanan İlaçlar kanserli Hücreleri yok etmektedir. Kanserli hücrenin icine giren bu İlaçlar, bu hücrelerin canlı kalmasına neden Olan ettik anormalleşen yolları engelleme özelliğine sahiptir. Hap şeklinde İlaçlar Sayesinde Oldukca Başarılı Sonuçlar alınabilmektedir.

Kişiye özgü Yöntemler Kullanıyor

Akciğer kanserinin tedavisindeki yeni gelişmeler, küçük hücreli olmayan Türünü ilgilendirmektedir. Bu Gelişmeler Sayesinde neredeyse hastaların% 50’sinden fazlasına, daha doğru ziyaretinde bireye özgü Yöntemler ile Tedavi olanağı sunulmaktadır. Akciğer kanseri ile Karşı Karşıya kalan bireyin tümör dokusuna Yönelik yapilacak kapsamlı genetik Analizler de Tedavi kararının en önemli Diğer belirleyicisidir. Genetik Analizler sonrası akıllı İlaçlar ziyaretinde Yöntemler İÇİN UYGUN Olan hastalarda kimi zaman kemoterapi Uygulamaya bile gerek kalmadan, doğrudan bu küçük moleküller ile tedaviye başlanabilmekte Ölümlü Sonuçlar alınabilmektedir ettik.

Önemli Diğer neden sigara tr

Akciğer kanserinin Tedavisinde Ölümlü yöndeki gelişmelere Rağmen, akciğer kanserine neden Olan tr önemli Diğer faktörün sigara Olduğu unutulmamalıdır. Son yillarda tedavide Elde edilen Başarı onu Toplumun, gelişmelere Karsin ettik kesimine düşen en önemli Diğer SORUMLULUK, akciğer kanserinin Ortaya çıkmasında% 90’ın uzerinde ETKEN Olan Sigaranın Yaşamdan çıkarılmasıdır. En iyi tedavi, hastalığın Ortaya çıkmasının önlenmesidir.

Share
406 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+1 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2