logo

06 Haziran 2016

AKÇAKALE’DE KÖY İÇİ STABİLİZE YOL YAPIM ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

426985d3-d201-4e1a-a2d2-5fd6383d2c42

Akçakale Belediyesi stabilize nitelikli köy yollarının standardının yükseltilmesi çalışmalarına devam ediyor.

Akçakale Belediyesi araç ve personel imkanlarıyla stabilize nitelikli köy yollarının standardının yükseltilmesi çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Köy yollarını genişletme, dolgu ve altyapılarının da iyileştirmesiyle yol standartlarını yükseltiyor. Salihler Kırsal Mahallesinde bulunan 50 yıllık Göle’te Akçakale Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin yoğun çabası sonrası kırmızı toprakla doldurularak kötü koku giderilmiş oldu. Havaların ısınmasıyla birlikte mevcut gölettin pis kokular yaymasının yanında mikrop saçtığı özellikle çocuklar içinde tehlike araz etiğini belirten mahalle sakinleri Akçakale Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan’a teşekkür etiler.

Mahallerine yapılan yol ve gölet doldurma çalışmalarından dolayı çok mutlu olduklarını dile getiren mahalle sakini Zeki Güney yaptığı açıklamada; “ Bu göletimiz yaklaşık 50 yıldır köyün ortasındaydı. Köyün bütün atık suları burada birikiyordu. Özellikle yaz aylarıyla da kötü kokular yaymakta ve insan sağlığı içinde büyük tehlike arz etmekteydi. Sağ olsun belediye başkanımıza bu konular hakkında başvurduk. 50 yıllık gölettin kapatılması ve köy içi stabilize yolumuzu yaptılar. Allah emeği geçenlerden razı olsun.” Dedi.

Akçakale Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan ise yaptığı yazılı açıklamada; “Geçtiğimiz günlerde Tatlıca kırsal mahallemizde de aynen böyle pis kokular yayan ve insan sağlığını tehdit eden bir göletti daha kurutmuştuk. Daha öncede söyledik. Halk sağlığı bizim için her şeyden önemlidir. Bu tür göletler Akçakale’mizin bazı mahallelerinde mevcut ama belediye olarak bunların üstesinden gelecek güce sahibiz. Ekiplerimiz sürekli sahada.  Salihler mahallemizde 2 gün süren çalışmalar sonucunda hem gölet kapatıldı hem de köy içi stabilize yol yapımı sona erdi. Ben büyük öz veriyle çalışan ekibime çok teşekkür ediyor.”Dedi.

47a3dac4-ca7f-4832-b78b-70fdbe2a5652

Share
229 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+9 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2