logo

18 Haziran 2015

akçakale kaymakamı ziyaret

15Şanlıurfa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Murat Demirkol, Akçakale kaymakamı Eyüp Fırat’ı ziyaret etti.

Şanlıurfa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Murat Demirkol, Akçakale Kaymakamı Eyüp Fırat’ı ziyaret ederek Tel Abyattan Akçakale’ye geçen Suriyeli muhacirler hakkında bilgi alış-verişinde bulundu.

Akçakale kaymakamı Eyüp Fırat, “ 25 bin Suriyeli ilçemize geldi. daha önceki geçişlerle birlikte 75 bin Suriyeli mülteciye sahip çıktık. halkımız burada Suriyeli mültecilere sahip çıkarak millet devlet kaynaşmasının en güzel örneğini sergilediler.  Geçişlerin yapıldığı ilk günden beri sivil toplum örgütleri, büyükşehir belediyesi ve ilçe belediyeler ile birlikte mültecilerin her türlü yardımlarını karşıladı. Şuan için herhangi bir sıkıntımız yok. Tek dileğimiz Suriye’deki iç savaşın biran önce sona erip mültecilerin memleketlerine dönmesidir” dedi.

Şanlıurfa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Murat Demirkol ise, UNICEF ile birlikte Suriyeli mültecilere aile içi eğitim ve psiko-sosyal destek eğitimi vereceklerini söyledi.

Müdür Demirkol ile birlikte Harran Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Faruk Cömert Akçakale Kaymakamına gerçekleştirilen ziyarette hazır bulundu.

Share
256 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+8 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2