logo

07 Haziran 2015

AKÇAKALE DE SUSUZ KALAN KÖYLERE TANKERLER SU VERİLİYOR.

7Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinde şiddetli esen fırtına  nedeniyle ilçede birçok  elektrik direğinin devrilmesi sonucu ilçenin bir çok mahallesinde 3 günden bu yana elektrik ve su verilemiyor.

 

Üç gün önce Akçakale de şiddetli esen fırtına  nedeniyle 30 yüksek gerilim direği ve 180 adet ağaç direk devrildi.Devrilen direkler ve kopan enerji telleri nedeniyle elektriksiz ve susuz kalan Cevher,Kurudere,Aşagı Çukurca,Yukarı Çukurca,Aşagı Deren,Yukarı Deren  mahallerine Halileye belediyesine ait tankerler mahalle sakinlerine içme  suyu veriliyor.

 

Yapılan  hizmetten dolayı oldukça memnun olduklarını ifade eden mahalleli Akçakale ve Haliliye belediye başkanlarına teşekkür ettiler.

 

Çukurca mahallesi sakinleri adına konuşan Ali Akbıyık:“Üç gündür bu fırtınadan dolayı elektirigimiz kesildi.İçecek suyumuz yok perişan olduk. Babam astım hastasıdır.Oksijene bağlı elektrik kesintisi nedeniyle günde iki sefer oksijen almak için  Akçakale ye gitmek zorunda kalıyoruz.Sağ olsun Akçakale belediyesi ve Haliliye belediyesi bize su getiriyor.Ondan dolayı her iki belediyeye teşekkür ederim.Allah onlardan razı olsun” Dedi.

 

Akçakale belediye başkanı Abdulhakim Ayhan ise:“ 3 gün önce şiddetli esen fırtına ve dolu yağışı  Akçakale de bir çok çiftçimizi mağdur etti.Bazı ev  ve okulların çatıları uçtu elektrik direkleri devrildi.Yaşanan bu fırtınadan dolayı bazı mahallerimizde içme su sıkıntısı başladı. Durumu Haliliye belediye başkanımız Fevzi Demirkol’a ilettik. Bizleri kırmadı bugün sabahın erken saatlerinde bize iki temiz su tankeri gönderdi. Susuz kalan mahallerimize içme suyu vermeye başladık. Başta şahsım ve Akçakaleli hemşehrilerim adına haliyle belediye  başkanı Fevzi Demirkol ağabeyime teşekkür ederim” Dedi.

 

Share
177 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+9 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2