logo

12 Haziran 2015

AKÇAKALE DE ÖLÜMLE SONUÇLANAN TRAFİK KAZASI BARIŞLA SONUÇLANDI

1...Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinde bir kişinin ölümü ile sonuçlanan kazada belediye başkanı Abdulhakim Ayhan’ın girişimleri soncu olay büyümeden barışla sonuçlandı.

 

Ölümle sonuçlanan kazada Akçakale belediye başkanı Abdulhakim Ayhan her iki ailenin ileri gelenleri ile görüşerek yaşanan olayın bir kaza olduğunu her iki tarafında aklı selim bir şekilde davranmasını istedi.Yaklaşık bir ay devam eden görüşmeler sonucunda iki ailede barışı kabul etti.

Düzenlenen barışla ilgili Şanlıurfa Büyükşehir belediye meclis üyesi Halef Kete yaptığı konuşmada:Akçakale belediye başkanımızın girişimleriyle meşhurlar  ve Hubeti aşiretleri arasında yaşanan üzücü  kazada barış sağlandı.Allah herkesten razı olsun dedi.

Akçakale belediye başkanı Abdulhakim Ayhan ise:“İlçemizin tanınmış ailelerinden Ok ve Meşhurgil aileleri  arasında yaşanan kazada bir kardeşimiz hayatını kaybetti.Yaklaşık bir aydır. Her iki ailenin ileri gelenleri ile yaptığımız görüşmede iki tarafta bizleri kırmayıp yaşanan üzücü kazayı barışla noktalandırdık.Bizleri kırmayıp barışı seçen her iki aileye teşekkür eder.En kötü barış en iyi savaştan iyidir.”Dedi.

 

Güneren mahallesi taziye evinde düzenlen barış okunan duanın ardından misafirler onuruna verilen yemeğin ardından sona erdi

 

Share
565 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+3 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2