logo

19 Haziran 2015

AKÇAKALE DE İLK İFTAR

7Akçakale belediye başkanı Abdulhakim Ayhan araların da mazlum Suriyelilerinde  bulunduğu kurulan iftar çadırında iftarını açtı.

 

Akçakale belediye başkanı Abdulhakim Ayhan Belediyeler arasında iyi bir kardeşlik dayanışması olduğunu ifade ederek Haliliye  ve Eyyübiye belediyesine teşekkür etti.

 

Akçakale belediye başkanı Abdulhakim Ayhan  Süleymanşah ilkokul bahçesinde kurulan iftar çadırı ile ilgili yaptığı konuşmada: Öncelikle yanı başımızda yaşanan savaştan dolayı yaklaşık 4 yıldır 4 ramazan buruk geçiyor.

Temennimiz bu savaşın bir an önce bitmesi Suriyeli kardeşlerimizin vatanlarına,dönmeleridir. Kurduğumuz iftar çadırında her platformda  bizleri yalnız bırakmayan başta Haliliye belediyesine,Eyyübiye belediyesine teşekkür ederim.

ilk iftar çadırını kurduğumuz zaman Haliliye belediyesine bize nasıl bir destek verebilirsiniz dedik, Haliliye belediye başkanı Sayın Fevzi Demirkol ne gerekiyorsa yaparız dedi.Kaç kişiye ihtiyaç varsa biz hazırız.Akçakale ilçe merkez ve köylerde yaklaşık 110 Bin Suriyeli kardeşimiz yaşıyor. Biz Sayın Fevzi’beye Bin kişi dedik. Kendileri en az Bin kişi üstte sınır yok dedi.Eyyübiye belediyesi de gıda kolisi göndereceğini söyledi. Ramazan ayı boyunca yapacağımız programlar için de platform kurdu.Şu an belediyelerde iyi bir kardeşlik dayanışması var.Bu Ramazan farklı bir Ramazan olacak  ben tekrar yapılan bu yardımlardan dolayı Eyyübiye ve Haliliye belediyesine teşekkür ederim dedi.

Share
189 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+8 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2