logo

20 Temmuz 2016

AKÇAKALE DE DEMOKRASİ NÖBETİNİN 5. GECESİNDE YİNE AYAKTAYDI

3Darbe kalkışmasının olduğu 15 Temmuz gecesi Cumhur Başkanı Recep Tayip Erdoğan’ın emriyle birlikte sokaklarda olan Akçakale Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan; Dün akşam vatandaşlara seslenerek “üç beş çapulcu teröristin yaptığını Türk Silahlı Kuvvetlerine mal etmek doğru değildir; askerimize asla kin beslemeyeceğiz ve vatan müdafaasına 2. Bir emre kadar devam edeceğiz dedi.

15 Temmuz Askeri Kalkışma sonrası Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesin dede binlerce kişi sokaklara döküldü. Akçakale ilçe emniyet müdürlüğü önünde halka seslenen Akçakale Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan, “Milletin iradesine kast eden hainlere en büyük cevabı yine halkımız veriyor” dedi.

İstanbul ve Ankara’da yaşanan askeri kalkışma sonrası Akçakale Halkı, ilçe meydanı önüne adeta akın etti. Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan’ın çağrısı ile kısa zamanda ilçe Emniyet müdürlüğü  önünde toplanan yaklaşık 5 bin Akçakaleli ellerinde bayraklar, dillerinde sloganlarla darbe teşebbüsçülerin en güzel cevabı verdi. Konuşmalar, sloganlar, tekbirler ve dualarla inleyen Meydanda Akçakale Halkı demokrasisine, ülkesine ve partisine olan bağını bir kez daha gösterdi.

Demokrasi nöbetinin 5. Gününde ise meydanda halka seslenen Akçakale Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan ; “Milletimizden alamadığı yetkiyi milletimize karşı kullanmaya çalışanlara tüm Türkiye’de en güzel cevabı meydanlara inen halkımız veriyor. Bu ülkenin birliğini, beraberliğini, yükselişini hazmedemeyenler bu alçakça harekete giriştiler ancak yine başaramadılar ve başaramayacaklar. Halkımız ülkesinin yanında demokrasisine sahip çıkıyor. Biz de halkımızdan aldığımız bu güçle dimdik ayaktayız. Birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi bozamadılar bozamayacaklar. Bu güzel ülkenin yükselişine hiçbir güç mani olamayacak” dedi.

Belediye Başkanı Ayhan’dan sonra söz alan ilçe emniyet müdürü Mahmut Çetin; de halkın gücünün sokaklara yansıyarak, millet iradesini kabul etmeyenlerin bu girişimlerinin de ağır bir yenilgi ile sonuçlanacağını vurguladı.

Akçakale ilçe kaymakamı Eyüp Fırat ise;”Hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.Akçakale buradan bütün dünyaya mesaj verdi.hepinize tek tek teşekkür ederim dedi.

Share
324 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+8 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2