logo

30 Mayıs 2016

AKÇAKALE BELEDİYESİNDEN FIRIN VE KASAPLARA RAMAZAN DENETİMİ

2Akçakale Belediyesine Bağlı Zabıta Müdürlüğü ekipleri Ramazan ayı öncesinde ilçe merkezinde faaliyet gösteren 28 Fırın ve 16 Kasap’ta denetim yaptı.

Akçakale Belediyesi zabıta ekipleri İlçe genelindeki fırınları ve kasapları ramazan ayına sayılı günler kala mercek altına aldı. Ramazan pidelerinin hangi koşullarda ve hangi gramajda üretileceği konusunda titizlikle esnafa bilgi veren ekipler kullanılan malzemelerin hijyenik olup olmadığına dikkat ediyor.

Aynı zamanda ilçe merkezindeki 16 kasapta da sıkı bir denetim gerçekleştiren zabıta ekipleri oldukça ilginç söylemlerle karşılaştı. Kasaplar yapılan denetimlerden memnuniyet duyduklarını dile getirerek. Yapılan bu denetimler bizleri gerçekten mutlu ediyor. Biz kendimizden eminiz kaliteli ve temiz et satıyoruz. O yüzden yapılan denetimlerde hiçbir sıkıntı çekmiyoruz. Zabıta ekiplerine de yaptıkları bu denetimlerden dolayı teşekkür ediyoruz. Dediler.

Kasaplar işyeri açma ve çalışma ruhsatları, tezgâh temizliği, kullanılan malzemelerin hijyenikliği, çalışan iş önlükleri, çöp kutularının kapalı olup olmadığı, fiyat tarifelerinin görünür yerlerde olup olmadığı şeklinde denetimden geçirildiler.

Denetim sonunda açıklamalarda bulunan Akçakale Belediyesi Zabıta müdürü Halil Güneri;  “Zabıta ekiplerimiz, ilçe genelinde imalat ve satış yapan fırınları sahur ve iftar saatlerinde olmak üzere sürekli denetleyecek. Bu denetimlerdeki amacımız, mübarek Ramazan ayına sayılı günler kala vatandaşlarımızın sağlığıyla oynanmasını engellemek ve bu günlere gölge düşürmek isteyenleri önlemek. Yapılan çalışmalar doğrultusunda ilçemizde ramazanın coşkusu ayrı bir güzellikte yaşatılacak. Yapılan uyarıları dikkate alarak halka kaliteli hizmet sunan tüm işletmelerimizi tebrik ediyorum.” dedi.

Akçakale Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, özellikle Ramazan ayında halkın en çok tercih ettiği pide ve ekmek imalatı yapan fırınların, sağlıklı ve hijyenik ortamlarda imalat yapıp yapmadıklarına dikkat ettiklerini belirtiler.

Share
262 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+4 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2