logo

07 Mayıs 2016

AKÇAKALE BELEDİYESİ DİBEK KIRSAL MAHLESİNDE

e25ad8f4-de78-403c-8a06-11e1d33b553eAkçakale Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan’ın kırsalda yolu olmayan köy kalmayacak söylemi bir bir hayata geçiyor. Bu kapsamda Akçakale Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğün Dibek kırsal mahallesindeki yol yapım çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

Akçakale Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan’ın Talimatları doğrultusunda başlayan ve kısa sürede onlarca kırsal mahallede tamamlanan stabilize yol yapım çalışmalarının bu haftaki durağı Dibek Kırsal Mahallesi oldu. Köy halkı tarafından büyük takdir gören yol yapım çalışmaları Dibek kırsal mahallesi içerisinde ve taziye evi civarında mucur serim işlemi ile devam ediyor.

STABİLİZE YOL YAPIM ÇALIŞMLARI DEVAM EDİYOR

Yaz aylarına girdiğimiz şu günlerde halkın büyük ölçüde tozdan ve yağmurlu havlarda çamurdan kurtulacağını dile getiren Akçakale belediye başkan vekili Mahmut Tümur; “ Akçakale Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekiplerimiz belediye Başkanımız Abdülhakim Ayhan beyin talimatları ile bu gün dibek kırsal mahallemizdeler. Bizlerde bu gün burada yapılan çalışmaları gözlerimizle görmek istedik. Köy halkının memnuniyetini görünce bizlerde yaptığımız işlerden mutluluk duyuyoruz. İnşallah en kısa sürede bura dada çalışmalarımızı tamamladıktan sonra bir bir diğer kırsal mahallelerimizin de yol ve birçok eksikliklerini gidermeye çalışacağız.” Dedi.

Köy sakinlerinden İsmail Görgün ise Yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; Belediye Başkanımız Abdülhakim Ayhan’a çok teşekkür ediyoruz. Bu gün burada Dibek mahallemizin en önemli sorunlarından biri olan köy içi yollarımızı yapıyorlar. Aynı zamanda Dibek Mahallesi taziye evimizin de önünde mucur serim işlemi ve çevre düzenlemesi yapacaklar. Allah başkanımızdan razı olsun.Şeklide konuştu.

Akçakale Belediyesi Fen İşlerine bağlı ekiplerin Dibek mahallesi stabilize yol yapım çalışmalarının bitiminden sonra ekipler aynı güzergâh üzerinde bulunan bir çok kırsal mahallelerde de stabilize yol yapım çalışmalarına devam edecek.

Share
227 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+7 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2