logo

26 Nisan 2016

AKÇAKALE BELEDİYE BAŞKANI ABDÜLHAKİM AYHAN ARAÇ FİLOSUNU İNCELEDİ

8Akçakale Belediyesi kendi öz kaynaklarıyla oluşturduğu araç filosu ile gece gündüz çift vardiya şeklinde çalışmalarına devam ediyor.

Belediyenin kısıtlı ama öz kaynaklarıyla oluşturduğu makine parkında incelemelerde bulunan Akçakale Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan bakım ve onarımı yapılan araçları test ederek filoya yeni katılan araçları inceledi. Kepçesinden, greyderine, kamyonlarından, itfaiye araçlarına, şehir içi otobüslerinden traktörlerine ve temizlik araçlarına kadar kısıtlı bütçe ile filosunu kuran Akçakale Belediyesi kırsalda dahil 223 yerleşim alanına hizmet götürüyor.

Akçakale Belediyesi Araç Parkında gazetecilerin karşısına geçen Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan belediyenin araç filosu hakkında detaylı bilgi verdi.

Akçakale Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan; Büyükşehir olmadan önce araçlarının yettiğini fakat şuanda yetersiz olduğunu ifade etti.

Ayhan açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Yaklaşık 7 yıldır bu ilçede belediye başkanlığı yapıyorum. 5 yıl sadece merkeze hizmet ettik. Sadece merkeze hizmet ederken bu araçlar bize yetiyordu. Son iki yıldır büyükşehir yasası ile beraber tüm kırsalı kapsadığı için araç filomuzu ister istemez güçlendiriyoruz. Araç filomuz ne kadar fazla görünse de yeterli değil çünkü yaklaşık 223 yerleşim yeri var. Elimizde 10 tane hafriyat kamyonu var köylerimizin yol çalışmalarına devam ediyoruz. Yine bir 6 tane daha alma düşüncemiz var günden güne güçlendirmeye çalışıyoruz. Kentin sınır bölgesinde olmamız nedeniyle unutulmuş durumdayız. Ben öyle görüyorum halkımızda öyle görüyor. Kendi çabamızla elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Yerleşim alanlarımız fazla olduğu için gece gündüz çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.

Tüm bu kısıtlı imkânlara rağmen Akçakale merkez mahallelerde ve kırsalda çift vardiya şeklinde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

Share
217 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+3 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2