logo

AKÇAKALE 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİ ANIYOR

2’inci gün etkinlikleri ilçe halkının yoğun katılımı ile gerçekleşti

AKÇAKALE / Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinde düzenlenen 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri, ilçe halkının yoğun katılımıyla sürüyor.

Akçakale halkı, 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında destan yazan kahramanları anmak amacıyla Cumhurbaşkanlığı himayesinde gerçekleştirilen etkinliklerin 2’nci gününde de Süleyman Şah İlkokulu bahçesinde demokrasi nöbetine devam etti.

Akçakale Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan’ın öncülük ettiği etkinliklerin 2’nci gün programı, sela ve ezan okunmasıyla başladı. Alanda bulunan vatandaşlar, okul bahçesine serilen halıların üzerinde hep birlikte saf tutarak akşam namazını kıldı.

DUYGU YÜKLÜ GÖSTERİ

Ardından Grup Hafızlar tarafından duygu yüklü bir ilahi dinletisi sunuldu. Daha sonra sahneye semazenler çıktı. Kainatın oluşumu, insanın dirilişi ve Allah sevgisini simgeleyen sema gösterisi, küçükten büyüğe herkes tarafından ilgiyle izlendi.

ŞEHİTLER İÇİN MEVLİT OKUNDU

Programın devam eden bölümünde; o gece gönlünde imanı, dilinde tekbiri, elinde Türk bayrağı ile gözünü bir an olsun kırpmadan vatanı, milleti, bayrağı ve ezanı uğruna canını feda eden şehitler için mevlit okundu, dualar edildi. Ardından, tüm katılımcılara mevlit şerbeti ikram edildi.

İkinci gün etkinlikleri, “15 Temmuz’da Yaşananlar” konulu sinevizyon gösterisi ve bölgeye özgü bir lezzet olan lebeni aşı ikramıyla sona erdi.

Share
262 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+1 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2