logo

10 Ekim 2016

AK Parti’de FETÖ temizliği açıklaması!

ak-parti-genel-baskan-yardimcisi-ahmet-sorgun

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Sorgun, 17-25 Aralık’tan sonra parti içinde sessiz sedasız FETÖ temizliği yapıldığını söyledi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Sorgun, “FETÖ ile mücadelede çok titiz davranıyoruz, ince eleyip sık dokuyoruz, kamuoyu sürekli ‘AK Parti neden kendi içinde temizlik yapmıyor’ diye eleştiriler var.  17-25 Aralık’tan sonra 2014 yerel seçimi yapıldı. O dönemde parti içinde bir temizlik yapıldı. Ama bazı şeyler türkü çığıra çığıra yapılmaz” dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı – Seçim İşleri Başkanı – Konya Milletvekili Ahmet Sorgun, Haber 7’den İbrahim Günay’a konuştu.

İŞTE O RÖPORTAJDAN O BÖLÜM:

” En çok vurgu yaptığımız tarih 17-25 Aralık’tır. Şimdi 17-25 Aralık’tan sonra 2014 yerel seçimi yapıldı. O dönemde parti içinde bir temizlik yapıldı. Ama bazı şeyler türkü çığıra çığıra yapılmaz. Daha sonra 2014 ilçe ve il kongreleri yapıldı kongreleri yapıldı. Orada da bir temizlik yapıldı. Cumhurbaşkanlığı seçiminde teşkilatlarda bir temizlik yapıldı. 2015’te iki seçim yapıldı ve o dönemde de temizlik yapıldı. AK Parti Genel Merkezi olarak 4 tane belediye başkanımızı ihraç ettik. Birçok ilçe başkanı, meclis üyesi, teşkilat çalışanı görevinden alındı.”

“Ancak bunun üzerinden siyasete yön vermeye, siyaseti tasfiye etmeye ve siyaseti dizayn etmeye müsaade etmeyiz. Siyasette hakem zaten millettir. Bu konuda “AK Parti gevşek davranıyor” diyenler kendilerine bakmaları lazım. Çünkü bu mikrop parti ayrımı gözetmeksizin her yere sirayet etti. Husumetle hareket edilemez, bizim sürekli söylediğimiz bir şey var “illa adalet, illa adalet, illa adalet”

 ROPORTAJIN TAMAMINI KAYNAĞINDAN OKUMAK İÇİN TIKLAYIN:

Etiketler:
Share
424 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+10 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2