logo

21 Nisan 2015

AK PARTİ MARDİN MİLLETVEKİLİ ADAYLARI, NUSAYBİN’DE

Adnan Avuka Mardin

mardin.Ak Parti Mardin Milletvekili adayları, Orhan Miroğlu, Gönül Bekin Şahkulubey, Mehmet Vejdi Kahraman, Abdullah Erin, Cengiz Demirkaya ve Mehmet Emin Deniz Nusaybin ilçesini ziyaret ederek partililerle bir araya geldi.

 

Ak Parti Mardin Milletvekili adayları, Orhan Miroğlu, Gönül Bekin Şahkulubey, Mehmet Vejdi Kahraman, Abdullah Erin, Cengiz Demirkaya ve Mehmet Emin Deniz Nusaybin ilçesini ziyaret ederek partililerle bir araya geldi.
Nusaybin seçim bürosunu ziyaret eden adaylar, ilçe başkanı Osman Doğru ve yöneticiler tarafından karşılandı.
Daha sonra partililere hitap eden adaylar kendilerini ve siyasi çalışmaları hakkında bilgi verdi.
Ak Parti Mardin birinci sıra adayı Orhan Miroğlu, siyasi tercihinin yeni bir tercih olmadığını söyledi.
Ak Parti’nin bir Türkiye partisi olduğunu kaydeden Miroğlu: “önüne koyduğu hedefler bizim bölge olarak amaçlarımızla uyumlu olduğunu görüyorum” dedi.
Ak Parti’nin yeni bir anayasa vadettiğini hatırlatan Miroğlu, Türkiye’de kimlik siyasetinin de sona erdiğini kaydetti.
Türkiye şartlarında Kürt meselesin tarih boyunca her zaman bir demokrasi, bir eşitlik mücadelesi olduğunu ifade eden Miroğlu konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Türk toplumu çeşitli fikir ve sınıflardan oluşmuş bir toplum. Kimlik siyaseti Türkiye’de sona ermiştir. Kimlik siyaseti sona erdiği için herhangi bir kimlik üzerine siyaset yürütmek başarılıyla sonuçlanabilecek bir sonuç değildir. Bugünkü iktidar ise hepimizi bir arada tutacak bir anayasadan vadediyor. Bu yeni anayasanın bir maddesi var, çok önemli.  Eğer Türkiye’nin yeni anayasası yazılacaksa Ak Parti bu yeni anayasanın ilk maddesinin insan onurunun korunmasından ibaret bir madde olmasını istiyor.”

-CHP’nin seçim bildirgesi
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıkladığı seçim bildirgesine de değinen Miroğlu, bildirgenin omurgasında Türkiye’nin temel meselelerine dair bir şey olmadığını söyledi.
Ak Parti’nin bildirgesinde yeni anayasa vaadi, başkanlık sistemi, çözüm süreci, anayasayla ilgili prensipler ve özelikle insan onurunun korunacağına dair bir anayasanın olacağı belirlenirken CHP’nin açıkladığı deklarasyonu gölgede bıraktığını kaydeden Miroğlu şöyle konuştu:
“CHP’nin beyannamesinde popülist söylemlerdir. CHP galiba Türkiye’nin temel sorununun emeklilerden, başka sorun yaşayan kesimlerden olduğunu düşünüyor.  Elbet ki bunların çözülmesi gerekiyor ama bu tabi popülizmi dört başı mamur bir hale getirip onu süsleyerek bir seçim bildirgesi haline getirmeye mazeret değil. Popülizm bu bildirgenin temel hareket noktası olmuştur. Daha öncede biliyorsunuz Sayın Kılıçdaroğlu, noterden aldığını bir belgeyle söz verdi.  Ama tabi onun mali kaynağını nasıl bulacak bu konuda bir fikri yok anlaşılan. Çünkü bu bir sosyal politikaların bir maliyeti var. Şu an o sosyal politikaların otuz milyar civarında olduğunu düşünüyorsak Kılıçdaroğlu’nun açıkladığı bildirge iki katına çıkarıyor, bu iki katına çıkan rakam nasıl bulacak. Ama endişeye de mahal yok. Çünkü CHP’nin iktidar olma şansı yok. Yani % 35 gibi bir hedef koyuyor önüne ama bir iktidar partisi gibi vaatlerde bulunuyor. Bu ikisi birbiriyle uyumlu şeyler değil. CHP yine muhtemelen bir muhalefet partisi olarak siyasi yaşamına sürdürmeye çalışacak. Ama benim kişisel kanaatim 7 Haziran seçimlerinden sonra CHP yönetiminde ciddi bir değişiklik olacağı yolundadır. Sayın Kılıçdaroğlu da bu değişikten payını alacaktır. Zannediyorum ki CHP 7 Haziran seçimlerinden sonra yeni bir siyasi aktörle yoluna devam edecektir.”
Miroğlu’nun konuşmasından sonra diğer adaylar Gönül Bekin Şahkulubey, Mehmet Vejdi Kahraman, Abdullah Erin, Cengiz Demirkaya ve Mehmet Emin Deniz birer konuşma yaptı.
Adaylar daha sonran Nusaybin’den ayrıldı.

 

Share
513 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+1 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2