logo

Ak Parti İl Başkanı Dr.Temurci Mardinlileri Bağrına Bastı

İş adamı Ahmet Fuat Bodur’un başkanı olduğu Bahçelievler Mardinliler derneği yönetim kurulu üyeleri Ak Parti İstanbul İl başkanı Dr.Selim Temurci’yi ziyaret ederek bölge ile alakalı son gelişmeler hakkında fikir alışverişi yaptılar.BODURR

Tanışma faslı fikir alış verişine döndü Ak Parti İstanbul İl başkanı Dr.Selim Temurci’nin tanışalım teklifi üzerine Madinliler Derneği yönetim kurlu üyeleri hem kendilerini tanıttılar hem de son gelişmeler ile alakalı ve Mardin’in bazı ilçelerinde uygulanan sokağa çıkma yasağı ile alakalı görüş ve düşüncelerini anlattılar.

BODUURR,Fuat Bodur yaptığı konuşma ile il başkanı Temurci’nin dikkatini üzerine çekti İl başkanı Dr.Selim Temurci açılış konuşmasında “HDP ‘nin PKK ile paralel açıklamalar yapmasına tepki göstererek HDP böyle yapmaya devam ederse öyle umuyorum ki TBMM’de kendisine ihtiyaç kalmayacaktır diyerek HDP’nin iyi bir muhalefet yapmadığını iddia etti. Temurci Türkiye Cumhuriyeti kurulduğu günden Ak Parti İktidarına kadar bütün hükümetlerin Red ve asimilasyon politikası uyguladıklarını ifade ederek biz parti olarak şefkatli kollarımızı açmıştık ama HDP’ li vekiller daha dün bile başbakanımız için gelip bir kaçak çayımızı içer giderler diyebiliyorlar.TBMM.ne girmişseniz üslubunuza dikkat edeceksiniz. Ak Parti barış ve kardeşlikten yana yapması gereken her şeyi yaptı. Temurci açılış konuşmasını şu sözlerle tamamladı,Bir süre önce doğuya bir seyahat yaparak bölgeye yardım götürmüştük. Kırtasiye yardımı yaptığımız gençlerin içinde bazıları dini bütün ve Kur’an eğitimi alıyorlardı. Bazıları ise uçuk kaçık sosyalist fikirler öne sürerek benliklerinden kopmuşlardı. Biz sizin gibi derneklerden bu gençlerin dertlerine eğilmelerini ve onların İstanbul’a getirilip ülkemizin güzelliklerini göstermenizi isterim. Tabi bunu yaparken de çok bilinçli hareket etmek gerekir. Gençlere her şeyi doğru ve bilimsel bir şekilde anlatarak birlikte başaracağımıza onları inandırmak gerekir. Bakınız Biraz önce siz söylediniz İstanbul’da 350 bin Mardinli varmış.Bir an ülke düşmanlarının Kürt kardeşlerimizi kandırarak Türkiye ‘den kopardığını düşünün İstanbul’daki iş güç sahibi 350 bin Mardinli’yi ne yapacağız ? Bunun daha fazlası olan Diyarbakırlı’yı ne yapacağız diyerek Ümmet bilinci ile hareket ederek hep beraber ülkemizi daha da büyütmeliyiz” dedi.BODUURR

Bodur; ”Şiddet Bu Ülkenin Kaderi Olamaz”
Üç dönemdir Kongrede İstanbul Bahçelievler Mardinliler Dernek başkanı seçilen Ahmet Fuat Bodur yaptığı konuşma ile Ak Parti İstanbul İl başkanı Dr.Selim Temurci’nin dikkatini çekti. Bodur konuşmasında ”Öncelikle 1 Kasım seçim zaferinizden dolayı sizi ve ekibinizi kutlarız. İlçe belediyeleriniz ,ilçe başkanlıklarınız ve sizlerin samimi ve içten çalışmalarınıza şahidiz.Samimi ve inançlı bir çalışma ile 1 Kasım da tek başınıza iktidar oldunuz.Tek başına iktidar ile yurt dışı ve yurt içi sermaye daha rahat hareket etme ortamı buldu. Bahçelievler Mardinliler Derneği olarak her yıl ramazan ayında 200 kişiye iftar yaptırdıklarını ,ihtiyaç sahibi 150 talebeye burs verdiklerini ,ilçe belediyelerinin katkıları ile Bilecik Söğüt ve Çanakkale kültür gezileri başta olmak üzere binlerce üyelerini bu tür mekanlara götürerek tarihlerini yakından görmeye katkı yaptıklarını söyledi. Bodur daha sonra ülke olarak 1984 den bu yana milyarlarca doları terör ile mücadeleye ayırdığımızı ifade ederek daha önemlisi de 55 bin canımızı bu acımasız teröre kurban verdiğimizi ifade ederek akılla ve uzlaşı ile yeniden barış sürecine dönülerek akan kan bir an önce durdurulmalıdır dedi.

BOODUR
Bodur’un birleştirici ve bütünleştirici konuşmasından sonra İl başkanı Dr.Temurci memnuniyeti ifade ederek sizlerin bu kadar güzel işler yaptığınızı duymak beni çok memnun ve mutlu eti. Bakınız Doğulu geçler bize oy versin demiyorum. Ama camide aynı safta olmamız bize yeterlidir. Sizin en önemli çalışma önceliğiniz bu gençlere abdest almayı ve namaz kılmayı öğretmeyi ve ayı safta namaz kılmaya ikna etmenizi isterim. Terör örgütünün ağına da düşmüş olsa hiçbir kimsenin ölmesini isteyecek bir yapıya sahip değiliz. Ancak hendek kazarak Kürt kardeşimin hayatını zindan etmeye de devletimiz seyirci kalamaz dedi. Mardinliler Dernek başkan vekili ve Ak Parti Zeytinburnu ilçe yönetim kurulu üyesi Av.Mehmet Tunç’ta oldukça verimli bir konuşma yaparak Temurci’nin dikkatini çeken konulara temas etti. Eski Kıraç Belediye başkanı ve Mardin derneği Yönetim Kurulu üyesi Eğitimci Hamit Öncü ‘de oldukça önemli konulara temas eden yararlı bir konuşma yaptı. Dernek Yönetim Kurulu üyesi Siyavuşpaşa Mahalle muhtarı ve İstanbul Muhtarı dayanışma derneği bakanı Selami Aykut’da bir konuşma yaptı. Temurci İstanbul Times ile gurur duyuyoruz sözü bizi memnun etti Tanıtım aşamasında gazetemizin imtiyaz sahibi gazeteci yazar Hüseyin Çetiner’in “Ak Partinin kuruluş sürecinde Zeytinburnu Sümer Mahallesi Kurucu mahalle başkanı,ilk kongrede ilçe yönetim kurulu üyesi oldum. 20 Mart 2004 de 28 Mart 2004 yerel seçimleri öncesi yapılan Kazlıçeşme mitinginde tertip komitesi üyesi olduğunu Başbakan Sayın Erdoğan’ın alana geç teşrif etmelerinden dolayı CHP’nin mitingini engelledikleri gerekçesi ile haklarında açılan davadan dolayı 3 ay hapis cezası adlığını ifade ederek kendisini tanıtması ile Ak Parti İstanbul İl başkanı Dr.Selim Temurci İstanbıul Times’ı takip ettiğini ve yayınları ile gurur duyduğunu ifade etmesi bizleri memnun etti.

 

Share
560 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+10 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2