logo

18 Haziran 2015

AİLE DANIŞMA MERKEZİ DERTLERE DEVA OLUYOR

ccBeylikdüzü Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü, Beylikdüzü ilçesinde yaşayan vatandaşlara psikolojik danışmanlık hizmeti sunuyor. Duygusal, düşünsel ve sosyal alanlarda çeşitli psikolojik problemler yaşayan kişilerin destek alabildiği Aile Danışma Merkezi, 3 psikolog ile çalışmalarını sürdürüyor.

Daima özgür ve mutlu bireylerin yaşadığı Beylikdüzü’nde psikolojik sıkıntısı olan vatandaşların başvuracağı nokta artık belli. Beylikdüzü Kültür Merkezi’nin içinde Beylikdüzü Belediyesi’nin yeni kurduğu Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren Aile Danışma Merkezi, uzman kadrosu ile kişilerin psikolojik sıkıntılarını çözmeye odaklanıyor.

3 psikoloğun çalıştığı Aile Danışma Merkezi’ne başvuruda bulunmak isteyenler, merkeze gelerek başvuru formu dolduruyor ve kendilerine randevu veriliyor. Danışan kişinin psikolojik durumuna göre seansların sayısı belirleniyor ve her bir seans birebir olarak 45 dakika sürüyor. Her danışan hafta 1 kez olmak üzere merkezden tamamen iletişime, bilimsel bilgiye ve bazı tekniklere dayanan bir hizmet alıyor.

Görüşmede paylaşılan her şey etik yönetmeliğin gizlilik ilkesi gereğince psikolog ve danışanlar arasında kalıyor. Genel olarak farkındalık oluşturmaya dayanan psikolojik danışmanlık; boşanma, sevilen kişilerin kaybı, kronik hastalıklar gibi zor ve sıkıntılı dönemlerde sunulan, dolayısıyla daha uzun süreli yürütülen psikolojik destek ve çözümlemeyi amaçlayan psikolojik tedavi olarak sunuluyor.

 

Share
244 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+3 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2