logo

AĞANIN KEYFİNE

Halil Çuhadaroğlu’nun kaleminden;IMG_3598Bir kaç ay evvel Şurkav onaylı “Dünyanın En Eski Mutfağı Şanlıurfa” adlı kitap yayınlandığında Urfa mutfağıyla hiç bir alakası olmayan tarifler,Urfa yemeğini yansıtmayan tasarımsız acemi fotoğraflar neşredilmiş olup,Urfalılar tarafından tepki almış yazılı ve sosyal medya basınında eleştirilmişti,buna rağmen halkın kültürünün ehemmiyetsiz bir şekilde yansıtılmasına,hoşnut olmayışına Şurkav hiç bir açıklama yada özür bile dilemedi.

Halil Çuhadaroğlu

Şurkav bu yanlış neşriyatın akabinde, Şanlıurfa’nın 95.Düşman İşgali kutlamasında ne seminerler,konferanslar nede sanatsal etkinlikle, sergiler konserler düzenlemedi.Bunlara karşın sessiz kalan Urfa merkez Şurkav,bu seferde İstanbul’da  “TÜRKÜ GECESİ” adı altında,tüm masrafları karşılamak üzere bir gecelik konser düzenledi.

 

Bu gün İstanbul’da Urfa’lıların sayısız türkülü sıra geceleri bulunmakta.Üstelik hepside Urfa eserleri okuyan ve saz çalan üstadlarla dolu.

 

Ne yazık ki  Urfa Merkez Şurkav,  11 Nisan Urfa Kurtuluş günü ve  gecesi ,sosyal kültürel etkinlik yapmadığı gibi ,bunu 23 Nisan coşkusuna da, yansıtmayıp anlamsız 18 Nisan tarihinde İstanbul Şurkav şubesinin adı altında Urfa Konseri düzenledi.

 

Şurkav başkanlığı,şubesi,yönetim ve mütevelli üyeleri ayrıca Urfa Devlet Türk Halk Müziği Koro ses saz ve Mehmet Özbek,eşi  kısaca tüm kadronun geliş gidiş,konaklamalar,şehir içi taksi ulaşımlar, yeme içmeler AĞANIN KEYFİ’ne göre alınan kararla Urfa Şurkav tarafından karşılanıyor.

 

Ankara Şurkav Şubesi’nin aldığı etkinlik kararlarına yada İzmir Şurkav Şubesi’nin Urfa adına aldıkları etkinliklere “HAYIR” diyen zihniyet karşısında masrafları kendi ceplerinden karşılayan Urfa’lı Şurkav Şubesi Başkanlarından Ankara istifa dilekçesini sunmuştur.

 

Şimdi denilir ki sevgili Ağalar,ŞURKAV ilk kurulduğunda örnek alınan hatta taklit bile edilmeye çalışılan bir kurumken,sizlerin şimdiki keyfe göre çalışmalarınız karşısında gerek Urfa’ya gerekse emek vermişlere ne cevap vereceksiniz?

 

Etiketler: » » » »
Share
746 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+2 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2