logo

reklam

Adalet yerini buldu!

4 Eylül 2014’de Ankara Üniversitesi Tandoğan Kampüsü’nde açılan AK Parti Gençlik Kolları’na ait standa saldırıp Dilara Sina Tabak adlı bir öğrenciyi ağır yaralayan sanıklar bugünkü duruşmanın ardından 3 yıl 4 ay cezaya çarptırıldılar.

4 Eylül 2014 tarihinde Ankara Üniversitesi Tandoğan Kampüsü’nde açılan AK Parti Gençlik Kolları’na ait standı Kolektif ve Türkiye Gençlik Birliği üyeleri tarafından saldırıya uğramıştı.

Saldırı sırasında, yüzüne içi dolu soda şişesi fırlatılan Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi, Mercekhaber Gazetesi yazarı Kamil Tabak’ın kızı Dilara Sina Tabak yaralanmıştı. Basınçla birlikte patlayan şişenin cam parçaları, Sina Tabak’ın hem alnına hem de gözlerine dolmuş. Olayın ardından hastaneye kaldırılan genç kız, tedavi altına alındı. Genç kızın yüzündeki cam parçaları ancak özel bir yöntemle toplanabilmişti.

Açılan dava 2 yıl sürmüş ve sanıklar hakkında beraat kararı verilmişti. Mahkeme ayrıca, sanık avukatlarının vekalet ücretlerinin ise hazine tarafından ödenmesine hükmetmişti.

Skandal karar o dönemde başta Dilara Sina Tabak’ın ailesi olmak üzere birçok kesim tarafından tepkiyle karşılandı.

Kamu vicdanını yaralayan bu olay günlerce yazılı ve görsel medyada yer almış ve tepkilere neden olmuştu.

Nitekim karar yargıyı da tatmin etmemiş olacak ki, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı karar üzerine bir üst (istinaf) mahkemeye “beraat kararının bozulması ve davanın yenden görülmesi” yönünde talepte bulunmuştu.

Talebi yerinde bulan Ankara Bölge Adliye Mahkemesi davaya yeniden görmeye karar vermiş ve olaya dair tüm tutanakları, görüntüleri tekrar incelemiş, tanıkları dinlemiştir.

Bugün görülen son duruşma sonucunda hak yerini buldu ve sanıklar 3 yıl 4 ay ceza aldılar.

KAYNAK: MERCEKHABER GAZETESİ

İŞTE O MAHKEME KARARI:

Otomatik alternatif metin yok.

Otomatik alternatif metin yok.

Otomatik alternatif metin yok.

Otomatik alternatif metin yok.

KAYNAK: MERCEKHABER GAZETESİ

Etiketler:
Share
1939 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+9 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2