logo

06 Şubat 2016

ABDURRAHMAN DİLİPAK’TAN BİRLİK MESAJI

1909a977-29f8-4327-bd32-1c70667c4d42Küçükçekmece Belediyesi’nin düzenlediği ‘Peygamberimizin ışığında Birlik ve Beraberlik’ başlıklı söyleşiye katılan ünlü gazeteci yazar Abdurrahman Dilipak, önemli açıklamalarda bulundu.

Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşen söyleşide konuşan Dilipak, Müslümanlara birlik çağrısı yaparak Allah’a ve resulüne iman edenlerin tek bir cemaat ve kardeş olduğunu söyledi.

“DOĞDUĞUNUZ AİLEYİ SİZ Mİ SEÇTİNİZ TÜRK KÜRT KAVGASI YAPMAYIN”

Günümüzde yaşanan Şii-Sünni, Kürt-Türk kavgasına da değinen Dilipak, “Doğduğunuz aileyi siz mi seçtiniz? Biz aynı Allah’a, resule iman etmiyor muyuz? Gerçek bir Müslüman gibi yaşamak istiyorsak birbirimiz için rahmet meşalesi olmamız gerekiyor. Kardeşlik hukukunu doğru düzgün ihya etmemiz gerek. Herkesi kardeşliğe davet etmektir bize düşen. Bizi öldürmeye gelenleri bizde dirilmeye davet edeceğiz. Eğer aklımızı başımıza toplamazsak bizim çocuklarımız savaşın içinde olabilir” diye konuştu.

“BUGÜNKÜ PKK ÖNCEKİ PKK DEĞİL”

Türkiye’de yaşanan terör olaylarına da değinen Dilipak, “Terörle mücadelenin kendine has yöntemleri vardır. Suçluların da halkları vardır elbette. Ancak terörle mücadelenin yöntemleri bellidir. Yasaların gerektirdiği her türlü müdahale yapılmalıdır. Teröre göz yumarsanız daha sonra başka trajedilere, can mal kaybına maruz kalırsınız. Bunların niyetleri ortaya çıktı zaten. Tonlarca patlayıcı, yüzlerce silah ve binlerce silahlı elemandan bahsediyoruz.  Bu Türkiye’ye karşı yapılan bir özel harp. Asimetrik bir savaş. Bugünkü PKK daha önceki PKK değil. Şu anda PKK içinde uluslar arası  unsurları profesyonel savaşçılarını barındıran İsrail’in Esed’ in desteklediği, Türkiye’ ye karşı örtülü savaş vermek isteyen ülkelerin taşeronlarının paralı askerlerinin olduğu bir yapı” dedi.

“DAEŞ VE IŞİD DOMUZ GRİBİ GİBİ”

Dilipak sözlerini şöyle sürdürdü: “Şeytanın varlığı günah işlememizin gerekçesi olamaz. Bu komployu üreten üst akıldan söz ederseniz, bu üst aklın bizim aklımızla vicdanımızla örtüşmediği çok açık. DAEŞ’ in arkasında uluslar arası istihbarat örgütlerinin olduğu çok açık. Bu asimetrik bir savaş oyunu. Kendi düşmanınızı üretiyorsunuz. Sonra onu yok etmek için o ülkeye giriyorsunuz. Tam da tavşana kaç tazıya tut dedikleri bu. Başka bir örnek domuz gribi.  Önce bulaştırırsınız, marka bir terör üretiyorsunuz sonra onu yok etmek için o ülkeye operasyon düzenliyorsunuz.”

Söyleşi sonunda vatandaşların sorularını yanıtlayan Dilipak’a Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Recep Şencan teşekkür ederek çiçek takdim etti.

Share
256 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+3 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2