logo

reklam
09 Kasım 2016

ABD’nin yeni başkanı Trump

BRIARCLIFF MANOR, NY - JUNE 07: U.S. Republican Presidential candidate Donald Trump speaks following primary elections on June 7, 2016 in Briarcliff Manor, New York. Trump spoke to the media at Trump National Golf Club. (Photo by John Moore/Getty Images)

ABD’nin 45. Başkanı Donald Trump, seçim merkezinde yaptığı zafer konuşmasında ‘Tüm Amerika’nın başkanı olacağım’ vaadinde bulundu.

Dünyanın merakla beklediği ABD başkanlık seçimlerinde sonuç belli oldu, Cumhuriyetçi aday Donald Trump Birleşik Devletler’in 45. Başkanı seçildi. Demokrat Hillary Clinton, 277 delegeye ulaşan Trump’ın karşısında hezimet uğradı. Trump elde ettiği bu zaferin ardından kalabalık topluluğa teşekkür konuşması yaptı.

Konuşmasından satırbaşları şöyle:

“Herkese çok teşekkür ediyorum. Çok sıkı bir mücadele oldu.Artık birleşme ve tek vücut olma zamanı.Cumhuriyetçilerin, Demokratların bir araya gelme, bir olma birleşik olma zamanı. ”

“Ben kendi adıma şöyle bir taahhütte bulunuyorum: Beni desteklememeyi seçenler için şöyle söyleyeyim, ben elimi sizlere uzatıyorum, sizlerin yardımına ihtiyacımız var o yardımla beraber ilerleyeceğiz. ”

-” Pek çok farklı ırktan dinden gelen insanların oluşturduğu ve insanlara hizmet etmek isteyen bir hareketti ve insanlara hizmet edeceğiz. Birlikte çalışarak ulusumuzu tekrar inşa etmeyi bir an evvel başlatacağız.  Bütün Amerika’nın başkanı olacağım ve Amerikan rüyasını yenileyerek sürdüreceğiz.”

-” Şehirlerimizdeki sorunları çözeceğiz, okullar, hastaneler, tüneller her şeyi inşa edeceğiz. Böylelikle her şeyin birincisi olma fırsatını tekrar yakalayacağız ve aynı zamanda nihayet savaş gazilerimizin de elinden tutacağız.”

-” Tüm dünyaya şunu söylemek istiyorum Amerika’nın çıkarları her zaman önceliğimiz olsa da adil davranmak her zaman önemlidir. ”

-“Düşmanlık, çatışma değil ortaklık arayacağız.”

Etiketler:
Share
314 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+8 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2