logo

reklam
21 Ekim 2016

ABD,düşmanlıkta sınır tanımıyor!

flaş

Mercekhaber Gazetesi özel

Irak Başbakanı İbadi’yi perde arkasından yöneten ABD de “Türkiye-Irak savaşı çıkabilir” tehdidinde bulundu.

DAEŞ’e karşı yerel milis yetiştirmek için TSK’yı Başika Üssü’nü davet eden,ancak Musul operasyonu başlamasıyla ‘köpekliğini’ yaptığı ABD’nin emriyle Türkiye’yi ‘işgalci’ olarak nitelendiren Bağdat’ın müstemleke yönetimi Türkiye’yi günlerdir tehdit ediyor. Türk Askerinin bölgeden ayrılması yönünde haddini aşan ifadelerde bulunuyor.

ABD’nin yönlendirdiği Irak’ın müstemleke yönetiminin tüm tehditlerine rağmen Türkiye bölgede olmaya devam ediyor. Ancak Irak’ın tehditlerini ciddiye almayan Türkiye’ye köpeğin asıl sahibinden dolaylı tehdit geldi!

ABD: “Türkiye-Irak savaşı çıkabilir” iddiasında bulunarak aba altından sopayı gösteriyor aklınca Türkiye’ye. ABD Türkiye’nin bölgede olmaması yönünde elinden gelen her tür enstrümanı kullanmaktan geri duymuyor. Bundan sonra da durmayacağı izlenimi vermektedir. Bir taraftan PKK, PYD,PYG’yi; diğer taraftan DAEŞ’i bize karşı kullanırken aynı zamanda Irak’ın çakma Başbakanı İbadi’yi yönlendiriyor. Hiçbiri Türkiye’ye geri atım attıramadığını gören ABD, farklı bir konsepti devreye soktu.

O da bizzat tehdit etme şeklinde tezahür etti!

 

 

 

Etiketler:
Share
381 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+5 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2