logo

06 Ağustos 2016

ABD Polisi 18 yaşındaki siyahi genci vurdu!

siyahi

Amerikan Birleşik Devletleri Michigan Eyaleti Chicaco Kenti polisi 18 yaşındaki siyahi bir genci vurdu. Video görüntülerinde de görüldüğü gibi, vurulduktan sonra zor nefes aldığı görülen genci ABD polisi kelepçeleyip azarladı.

O’Neal ailesinin avukatı Michael Oppenheimer CNN’e verdiği mülakatta, yaşananları “ rahatsız edici ve şok edici “ .” Hayatımda şimdiye kadar gördüğüm en kötü sahnelerdi” ifadeleriyle açıkladı.

O’Neal ailesinin avukat ,18 yaşındaki gencin vurulma anına nasıl gelindiğini ise şöyle anlattı: “Kamera görüntülerinde de açık bir şekilde görülebildiği gibi birçok polis aracı, İçinde muhtemelen O’Neal’in bulunduğu ve çalınmış olabileceğinden şüphelendikleri bir aracı takip ediyorlar. Bir süre sonra polis memurları araca ateş ediyorlar. O’Neal araçtan atlayıp evlerin bulunduğu yöne doğru kaçıyor. En az altı polis genci kovalıyor. Bu esnada en az dört silah sesi daha duyuluyor. Kısa bir süre sonra ekranlardan görülebildiği kadarıyla polisler vurulmuş halde bulunan gencin etrafında dikiliyorlar. Birkaç polis ise hareket etmekte ve nefes almakta zorlandığı, gömleğinden dışarı doğru kan aktığı görülen çocuğun üstüne çullanıp kelepçelemeye çalıştıkları görülüyor.”

Her seferinde Türkiye’ye demokrasi dersi veren ABD polisinin bu insafsız ve şiddet dolu tavrını kınıyor, uluslararası insan hakları örgütlerini göreve davet ediyoruz.

MERCEKHABER GAZETESİ ÖZEL

Etiketler:
Share
685 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+8 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2