logo

ABD nin yaptıgı “tavşana kaç tazıya tut”…


Mehmet Sıtkı ALOĞLU
memetaloglu123@hotmail.com

Fırat Kalkanı operasyonu başta ABD olmak üzere, sömürgeci bir çok ülkeyi rahatsız etti.

Temennimiz, mühacir olan bölge insanının kendi topraklarına geri dönebilmesi, kendi yurdunda yuvasında huzura kavuşabilnesi ve bölgede güvenliğin sağlanmasıdır.

Türkiye Fırat Kalkanı operasyonuyla, hem içerde hem de hudutların ötesinde güvenli bir saha temin etme gayesindedir. ABD nin rahatsızlığı onu bağlar, Türkiye bundan etkilenmeden operasyona devam etmek zorundadır.

Bölgede kargaşadan istifade etme hevesinde olan DEAŞ YPG ve diğer silahlı güçler, mutlaka bölge insanının huzuruna ve yuvasına saygı göstermek zorundadır.

Saha geliştirme hevesi kimseye fayda getirmez bilakis bölgedeki ateş ve kanın daha uzun süre devam edeceğini gösterir. Kuzey Suriye’de İran Rusya ve ABD den medet umarak çatışma zeminini geliştirenler, bunda ne kadar yanıldıklarını hala daha anlamamışsa, büyük bir gaflet ve kendi halklarına ne kadar büyük bir alçaklık yaptıklarını daha büyük acılar yaşayarak anlayacaklardır.

Türkiye Cumhuriyeti içerdeki bir çok soruna rağmen bu operasyona girdiyse, Türkiye’de yaşayan muhacirlerin ne kadar büyük sorunlar yaşadıgındandır.

Temennimiz Fırat Kalkanı amacına ulaşır. TSK den mutlaka ölen ve şehid olanlar olacaktır. Bundan çekinirsek operasyon başarıya ulaşmaz. Burada amaç bölge insanının Esad’ın zulmünden ve diger eşkiya güruhunun baskısından tam manasıyla kurtulmasıdır.

Sıtkı Aloğlu

Etiketler:
Share
333 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+3 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • İNSANLIK ÖLMÜŞMÜ?

  21 Temmuz 2017 KÖŞE YAZARLARI

  İnsan, İslâm için kâinatta en değerli varlıktır. Düşünen her insanı hayrete bırakmaya yeterli, kudret kalemiyle yazılmış bir varlıktır insan. Kâinata sığmayan ilahi terennümü, iman ve aşkında yaşatabilecek bir gönle sahip varlıktır insan. Bir taraftan ruhunda kaynayan aşkla Yüce Yaratıcının emirlerine karşı sorumlu, diğer taraftan akıl ve irade gücünü kullanmada hürdür insan. İnsan, akıl ve irade sahibi bir varlık olmasından dolayı, potansiyel değerleri itibariyle meleklerden üstündür. İnsanın bilme yeteneğidir, eşyayı isimlendirme gücüdür, me...
 • Kötü Yöneticiler ve Zalimlikleri

  20 Temmuz 2017 KÖŞE YAZARLARI, MANŞET

  Japon atasözünde şöyle güzel bir söz vardır; “Bin asker toplamak kolay olsa da onlara bir general bulmak çok zordur” der. Bir şirketin binlerce çalışanları olsa dahi iyi bir müdürün, iyi bir liderin, iyi bir üstün yoksa hem artan rekabet ortamlarında, hem çalışma durumlarında her daim başarısızlıklara ve adaletsizliklere imza atar dururlar.  Öyle ki her daim çalışan insanların hakları üstleri tarafından yenilmiş olup, üstleri tarafından her daim tehditler görecek ve çeşitli tehditlere maruz kalacaklardır. Her daim köleleştirme sistem...
 • Dürüstlük Pahalı Bir Mülktür, Ucuz İnsanlarda Bulunmaz.

  19 Temmuz 2017 KÖŞE YAZARLARI

  ´Dürüst olmak´´ doğruluğu benimsemek ve doğru olmak demektir.Dürüstlük, özde, sözde, yaşayışta doğru ve tutarlı olmayı gerektirir.Özde, sözde ve yaşamda dürüstlük insanın içinin ve dışının bir olmasıdır. Kişi, düşündüğü ve inandığı neyse, onu söylemeli, onu yapmalıdır.Bazı idealler o kadar değerlidir ki! o yolda mağlup olmak ta yenilmek te inanın bir zafer sayılır. Bana göre dürüst olmak bence insanın özünün, sözünün bir olma durumu, olduğu gibi görünmek farklı görünme ve farklı göstermeye çalışmamak yani sadece karşınızdakiler için değil kendi...
 • SÖZ NAMUSTUR!..

  19 Temmuz 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Yerine getirmek niyetiyle söz vermek sevaptır. Verilen sözde durmak müstehaptır. Sözünde durmamak tenzihen mekruh olur. Kendisine söz verilen kimse, (Sen bana söz verdiğin için bu benim hakkımdır) demeye hakkı yoktur. Hadis-i şerifte buyuruldu ki: (Bir kimse, yapmak niyeti ile verdiği sözü tutamazsa günah olmaz.) Yapmayacağı halde, yalan olarak söz vermek haramdır. Bu şekilde sözünde durmamak da günah olur. Yapmamak niyetiyle söz verdiği halde, sonradan, verdiği sözde durursa, yalancılık günahı affolmuş olur. Hadis-i şerifte, (Sözünde durm...
UA-36507442-2