logo

reklam

ABD nin yaptıgı “tavşana kaç tazıya tut”…


Mehmet Sıtkı ALOĞLU
memetaloglu123@hotmail.com

Fırat Kalkanı operasyonu başta ABD olmak üzere, sömürgeci bir çok ülkeyi rahatsız etti.

Temennimiz, mühacir olan bölge insanının kendi topraklarına geri dönebilmesi, kendi yurdunda yuvasında huzura kavuşabilnesi ve bölgede güvenliğin sağlanmasıdır.

Türkiye Fırat Kalkanı operasyonuyla, hem içerde hem de hudutların ötesinde güvenli bir saha temin etme gayesindedir. ABD nin rahatsızlığı onu bağlar, Türkiye bundan etkilenmeden operasyona devam etmek zorundadır.

Bölgede kargaşadan istifade etme hevesinde olan DEAŞ YPG ve diğer silahlı güçler, mutlaka bölge insanının huzuruna ve yuvasına saygı göstermek zorundadır.

Saha geliştirme hevesi kimseye fayda getirmez bilakis bölgedeki ateş ve kanın daha uzun süre devam edeceğini gösterir. Kuzey Suriye’de İran Rusya ve ABD den medet umarak çatışma zeminini geliştirenler, bunda ne kadar yanıldıklarını hala daha anlamamışsa, büyük bir gaflet ve kendi halklarına ne kadar büyük bir alçaklık yaptıklarını daha büyük acılar yaşayarak anlayacaklardır.

Türkiye Cumhuriyeti içerdeki bir çok soruna rağmen bu operasyona girdiyse, Türkiye’de yaşayan muhacirlerin ne kadar büyük sorunlar yaşadıgındandır.

Temennimiz Fırat Kalkanı amacına ulaşır. TSK den mutlaka ölen ve şehid olanlar olacaktır. Bundan çekinirsek operasyon başarıya ulaşmaz. Burada amaç bölge insanının Esad’ın zulmünden ve diger eşkiya güruhunun baskısından tam manasıyla kurtulmasıdır.

Sıtkı Aloğlu

Etiketler:
Share
303 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+1 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Ağlayıp âh ederdi

  25 Mayıs 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Ağlayıp âh ederdi Hazret-i Ebu Bekir dünyadan göçtüğünde, Cümle eshab ağlayıp, yaş döktüler o günde. Hep ağlama sesleri, kapladı ortalığı. Zira Resulullahın, O idi dert ortağı. O günlerde eshabtan, birkaç kişi geldiler. Muhterem zevcesini taziye eylediler. Ve ona dediler ki: (Hazret-i Ebu Bekri, Biz iyi tanıyoruz çoktu faziletleri. Lakin bunlardan ayrı, bizim bilmediğimiz, Varsa bazı halleri, bize söyler misiniz? Gündüz yaptığı işler, malumdur biz eshaba. Ve lakin geceleri ne yapardı acaba?) Onların bu şekilde sualine c...
 • Kürtler bağımsızlık ve tanınma istiyor, ya Biz?

  25 Mayıs 2017 KÖŞE YAZARLARI, MANŞET

  Bu referandumun yapılabilmesi için öncelikle bağımsız bir “Seçim Kurulu'nun oluşturulması olmazsa olmaz bir uluslararası kural. Bu yapılmazsa oylama “Diktatörlük” veya da “Dernek Seçimi” olarak addediliyor. Kürdistan Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani geçmiş aylarda yaptığı açıklamada “Kürt halkı için referandum yolu ile gelecekleri hakkında vermenin zamanı gelmiştir ve ortam da uygundur” diyerek, Kürtlerin gelecekleri konusunda karar verme zamanının geldiğini uluslararası kamuoyuna işittirmişti. DEAŞ´ın karşı çıkmasına ve IKBY b...
 • Güneş durdu yerinde

  24 Mayıs 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Güneş durdu yerinde Şam şehrinde medfun Evliyadan Seyyid Muslihiddin Efendi ”rahmetullahi aleyh“, bir gün Peygamber efendimiz aleyhisselamdan bahsederken şunu anlattı sevdiklerine: Peygamber efendimiz bir gün evlerinde otururken hazret-i Ali de “radıyallahü teâlâ anh” yanlarındaydı. O esnada Cebrail aleyhisselam bir vahiy getirdi. Efendimiz aleyhisselam, vahyin ağırlığından mübarek başlarını hazret-i Ali’nin dizine koydular. Vakit, ikindiyle akşam arasıydı. Ve güneş batana kadar kaldıramadılar başlarını. ...
 • Bugünün işini, yarına bırakma!

  23 Mayıs 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Bugünün işini, yarına bırakma! Buhara’da yetişen Evliyadan Seyyid Emir Burhan hazretleri “rahmetullahi aleyh“, bir gün bir gence; - Ey kıymetli oğlum! Bugün, her istediğini kolayca yapabilecek bir haldesin. Gençliğin, sıhhatin, gücün, kuvvetin, malın ve rahatlığın bir arada bulunduğu bir zamandasın, buyurdu. Sonsuz saadete kavuşturacak sebeplere yapışmayı, yarar işleri yapmayı yarına bırakma, hemen yap. Delikanlı sordu. - Ne yapmamı tavsiye edersiniz efendim? - İnsan ömrünün en iyi zamanı olan bu gençlik gün...
UA-36507442-2