logo

reklam

ABD nin yaptıgı “tavşana kaç tazıya tut”…


Mehmet Sıtkı ALOĞLU
memetaloglu123@hotmail.com

Fırat Kalkanı operasyonu başta ABD olmak üzere, sömürgeci bir çok ülkeyi rahatsız etti.

Temennimiz, mühacir olan bölge insanının kendi topraklarına geri dönebilmesi, kendi yurdunda yuvasında huzura kavuşabilnesi ve bölgede güvenliğin sağlanmasıdır.

Türkiye Fırat Kalkanı operasyonuyla, hem içerde hem de hudutların ötesinde güvenli bir saha temin etme gayesindedir. ABD nin rahatsızlığı onu bağlar, Türkiye bundan etkilenmeden operasyona devam etmek zorundadır.

Bölgede kargaşadan istifade etme hevesinde olan DEAŞ YPG ve diğer silahlı güçler, mutlaka bölge insanının huzuruna ve yuvasına saygı göstermek zorundadır.

Saha geliştirme hevesi kimseye fayda getirmez bilakis bölgedeki ateş ve kanın daha uzun süre devam edeceğini gösterir. Kuzey Suriye’de İran Rusya ve ABD den medet umarak çatışma zeminini geliştirenler, bunda ne kadar yanıldıklarını hala daha anlamamışsa, büyük bir gaflet ve kendi halklarına ne kadar büyük bir alçaklık yaptıklarını daha büyük acılar yaşayarak anlayacaklardır.

Türkiye Cumhuriyeti içerdeki bir çok soruna rağmen bu operasyona girdiyse, Türkiye’de yaşayan muhacirlerin ne kadar büyük sorunlar yaşadıgındandır.

Temennimiz Fırat Kalkanı amacına ulaşır. TSK den mutlaka ölen ve şehid olanlar olacaktır. Bundan çekinirsek operasyon başarıya ulaşmaz. Burada amaç bölge insanının Esad’ın zulmünden ve diger eşkiya güruhunun baskısından tam manasıyla kurtulmasıdır.

Sıtkı Aloğlu

Etiketler:
Share
259 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+2 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Peygamberimiz Hz.Muhammed(sav)

  22 Ocak 2017 KÖŞE YAZARLARI

  ► Hazreti Peygamber (s.a.v.) Fitneyi Haber Verirken, Bunun Fâsılalarla Kıyamete Kadar Devam Edeceği Hususunu Bilhassa Tebârüz Ettirir, Vurgular. Bu Noktanın Anlaşılmasında En Güzel Örnek, Huzetfe Tu’bnu’l-Yeman’dan Gelen Bir Rivâyettir; Aynen Aktarıyoruz: İnsanlar, Hazreti Peygambere (s.a.v.) Hep Hayırdan Sorarlardı. Ben ise, Bana da Ulaşır Korkusuyla Hep Şerden Sorardım. Bir Defasında: ▬ “Ey Allah’ın Rasülu; Biz Bir Câhiliyet ve Kötülük Devrinde Yaşadık. Allah Bizi Bu Hayırla, İslâm’la Müşerref Kıldı. Bu Hayırdan Sonra, Tekrar Herhângi B...
 • EN BÜYÜK DOKUNULMAZLIK HAKEMLERİN

  22 Ocak 2017 KÖŞE YAZARLARI

  EN    BÜYÜK     DOKUNULMAZLIK    HAKEMLERİN Mevcut  Anayasa  değişiklikleri gündemde iken; bir madde  de, futbol hakemlerine dokunulmasına yönelik, konsa da; biz de şu işten bir kurtulsak... Beklentimiz bu yönde idi. Amma olmadı… Hafta sonları Ülke gündemini en çok meşgul eden konu; futbol  maçları ve  hakemleridir. Verdikleri, vermedikleri kararlar ile; günlerce konuşulurlar... Ülkede bir çok konu olmasına rağmen; onlar hep bir numaradır. Kimse hesap soramaz... Koca, koca başkanlara ceza verilir, onlar kenarda; kıs, kıs gülerler...
 • Allah İçin..

  21 Ocak 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Aşağıdaki iki hadise dikkat edelim. Çok mühim! (İyi işe vesile olan, hayatında ve öldükten sonra da o işi yapanlar kadar sevap kazanır. Kötü işe ön ayak olana da, bu iş terk edilinceye kadar, bunun günahı yazılır.) (Bütün ibadetlere verilen sevab, Allah yolunda gazaya verilen sevaba göre, deniz yanında bir damla su gibidir. Gazanın sevabı da, Emr-i maruf ve nehy-i anilmünker sevabı yanında, denize göre bir damla su gibidir.) Şu halde, günah olan işlere yardımcı olmak, o günaha ortak olmak demektir. İnsanlığın dünya ve ahiret saadeti ...
 • NEREDE DEVLET – BURADA DEVLET

  21 Ocak 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Gururlanmamak mümkün mü? Pazartesi gecesi (16.01.2017) saat 23:40 Reina katliamı sanığını Türk polisi, tek kurşun atmadan kimsenin burnunu kanatmadan, 20 dakikalık bir operasyonla dünyanın en iyi yetiştirilmiş 4 dil bilen DEAŞ’lı terörist (adına kurban ola) Abdülkadir Maşharipov’u hücre evinde, hemde suç ortaklarıyla canlı olarak yakalamıştır. Olaya, bir katil yakalama diye bakarsak gerçekten basit bir vakadır. Ama burda bir katil değil, dünya’yı rahatsız eden ve binlerce insanı katleden, yurdundan, yuvasından eden, dünya’yı yeniden dizayn etm...
UA-36507442-2