logo

reklam

ABD nin yaptıgı “tavşana kaç tazıya tut”…


Mehmet Sıtkı ALOĞLU
memetaloglu123@hotmail.com

Fırat Kalkanı operasyonu başta ABD olmak üzere, sömürgeci bir çok ülkeyi rahatsız etti.

Temennimiz, mühacir olan bölge insanının kendi topraklarına geri dönebilmesi, kendi yurdunda yuvasında huzura kavuşabilnesi ve bölgede güvenliğin sağlanmasıdır.

Türkiye Fırat Kalkanı operasyonuyla, hem içerde hem de hudutların ötesinde güvenli bir saha temin etme gayesindedir. ABD nin rahatsızlığı onu bağlar, Türkiye bundan etkilenmeden operasyona devam etmek zorundadır.

Bölgede kargaşadan istifade etme hevesinde olan DEAŞ YPG ve diğer silahlı güçler, mutlaka bölge insanının huzuruna ve yuvasına saygı göstermek zorundadır.

Saha geliştirme hevesi kimseye fayda getirmez bilakis bölgedeki ateş ve kanın daha uzun süre devam edeceğini gösterir. Kuzey Suriye’de İran Rusya ve ABD den medet umarak çatışma zeminini geliştirenler, bunda ne kadar yanıldıklarını hala daha anlamamışsa, büyük bir gaflet ve kendi halklarına ne kadar büyük bir alçaklık yaptıklarını daha büyük acılar yaşayarak anlayacaklardır.

Türkiye Cumhuriyeti içerdeki bir çok soruna rağmen bu operasyona girdiyse, Türkiye’de yaşayan muhacirlerin ne kadar büyük sorunlar yaşadıgındandır.

Temennimiz Fırat Kalkanı amacına ulaşır. TSK den mutlaka ölen ve şehid olanlar olacaktır. Bundan çekinirsek operasyon başarıya ulaşmaz. Burada amaç bölge insanının Esad’ın zulmünden ve diger eşkiya güruhunun baskısından tam manasıyla kurtulmasıdır.

Sıtkı Aloğlu

Etiketler:
Share
186 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+9 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • BAŞKANLIK SİSTEMİ HAYIRLI OLSUN

  25 Ekim 2016 KÖŞE YAZARLARI, MANŞET

  Türkiye’de uzun süreden beri devam eden “Başkanlık” sistemi gelsin mi, gelmesin mi? tartışmalarında artık sona doğru yaklaşıyoruz. Süreç bu tonda devam ederse, inşallah 2017’nin Nisan ayında Başkanlık sistemine geçilip geçilmemesi için sandık başına gideceğiz. Referandumdan çıkacak sonuç ise aşağı yukarı belli. Yani; Başkanlık sistemi için “hayırlı olsun” diyebiliriz… Şimdi bazıları, “Türkiye’nin bir sürü sorunu varken; Suriye’de, Irak’ta savaş halindeyken Başkanlık sistemini gündeme getirmenin sırası mı?” diyebilir, hatta diyenler çıkıyor. ...
 • Anne Cennet Kapısıdır

  25 Ekim 2016 KÖŞE YAZARLARI

  ANNE . .. Henüz çok gençken kocasını kaybetmiş, ondan kalan tek oğlunu yetiştirmek için dişini tırnağına takarak çalışmıştı Onu kimseye muhtaç etmeden oku...tabilmekti arzusu Bu hayallerle geçirdi günlerini Gençti, güzeldi ama geri çevirmişti evlenme tekliflerini; oğlunu yaban ellere vermemek istiyordu Başkalarına çamaşır yıkadı, temizlik yaptı, oğlunu hiçbirşeye muhtaç etmedi Oğlu okuyacaktı, mesleğini eline alınca artık kalan ömrünü yavrusunun yanında geçirecekti Bu hayallerle geçti yıllar, bu hayalle bitti yıllar Nihayet oğlu hu...
 • Uyan Ey İnsan

  24 Ekim 2016 KÖŞE YAZARLARI

  Ömür Bir Nefes Neden beni getirip, teneşirde soydunuz ? Arkasından yıkayıp, bir tabuta koydunuz ? Neden toplandı bugün, burada bunca kişi ? Bir yanlışlık olmalı, anlamadım bu işi !.. Niçin bağlandı çenem?.. Bu kefen neyin nesi ? Söyleyin!. Gerçek midir, duyduğum salâ sesi ? Ne işim var ki benim, bu musalla taşında ? Oysa olmam gerekir, işlerimin başında... Yoksa bu yaptığınız; bir oyun , bir şaka mı ? Tadında kalsın artık, bırakın şu yakamı. Ya sen, hoca efendi!. Oyuna dahil misin ? Ben nasıl ölürüm ki; bu kadar cahil misin ? Yoksa ...
 • Allahın Rahmetine Sığınmak

  23 Ekim 2016 KÖŞE YAZARLARI

  Yüce ALLAH’a giden yol iman ve ümitle başlar.. Yüce ALLAH’a giden yol iman ve ümitle başlar..Mü’min şüphesiz Yüce ALLAH’a inanan ve güvenen kimsedir.. Mü’min,Mevlasına imanla,ümitle ve amel ile yaklaşır.. Amel olmadan kimse imanın hakikatini anlayamaz,ve onun ilahi tadını tadamaz.. Dinimizde Yüce Rabbimiz Rahmetine güvenmek farzdır..O’nun c.c.,Rahmetinden ümit kesmek haramdır.. İnsan günahlarını ,kusurlarını bakarak ,”benden artık hayır gelmez,ben kesin adam olamam,benim yerim cehennemdir” demek yanlıştır.. Bize düşen ,daima ümitle ya...
UA-36507442-2