logo

reklam

ABD nin yaptıgı “tavşana kaç tazıya tut”…


Mehmet Sıtkı ALOĞLU
memetaloglu123@hotmail.com

Fırat Kalkanı operasyonu başta ABD olmak üzere, sömürgeci bir çok ülkeyi rahatsız etti.

Temennimiz, mühacir olan bölge insanının kendi topraklarına geri dönebilmesi, kendi yurdunda yuvasında huzura kavuşabilnesi ve bölgede güvenliğin sağlanmasıdır.

Türkiye Fırat Kalkanı operasyonuyla, hem içerde hem de hudutların ötesinde güvenli bir saha temin etme gayesindedir. ABD nin rahatsızlığı onu bağlar, Türkiye bundan etkilenmeden operasyona devam etmek zorundadır.

Bölgede kargaşadan istifade etme hevesinde olan DEAŞ YPG ve diğer silahlı güçler, mutlaka bölge insanının huzuruna ve yuvasına saygı göstermek zorundadır.

Saha geliştirme hevesi kimseye fayda getirmez bilakis bölgedeki ateş ve kanın daha uzun süre devam edeceğini gösterir. Kuzey Suriye’de İran Rusya ve ABD den medet umarak çatışma zeminini geliştirenler, bunda ne kadar yanıldıklarını hala daha anlamamışsa, büyük bir gaflet ve kendi halklarına ne kadar büyük bir alçaklık yaptıklarını daha büyük acılar yaşayarak anlayacaklardır.

Türkiye Cumhuriyeti içerdeki bir çok soruna rağmen bu operasyona girdiyse, Türkiye’de yaşayan muhacirlerin ne kadar büyük sorunlar yaşadıgındandır.

Temennimiz Fırat Kalkanı amacına ulaşır. TSK den mutlaka ölen ve şehid olanlar olacaktır. Bundan çekinirsek operasyon başarıya ulaşmaz. Burada amaç bölge insanının Esad’ın zulmünden ve diger eşkiya güruhunun baskısından tam manasıyla kurtulmasıdır.

Sıtkı Aloğlu

Etiketler:
Share
289 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+5 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Gönülleri Aydınlatan Regaip Kandili

  30 Mart 2017 KÖŞE YAZARLARI, MANŞET

  Gönül evlerimizi aydınlatan Regaip Kandili mübarek olsun!   Kandiller zincirlerinin ilk halkalarına sahip olan “Regaip” kelimesi herhangi bir şeyi istemesi, elde edilmesi arzu edilen değerler, arzulamak, ona karşı meyletmek ve onu elde etmek için çaba sarf etmek demektir.   Kainat’ın Efendisi Hz. Muhammed Mustafa’dan (s.a.v) rivayet edilen bir hadisi şerifte şöyle geçer: “… Sizler sakın ola Recep ayının ilk Cuma arefesini (yani Perşembe gününü ve akşamını, Regaip gecesini) ihmal etmeyesiniz (gaflet içerisinde geçirmeyiniz.) O, öyle...
 • GÜZELLİĞINDE İMTİHANI VAR

  29 Mart 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Ey İman Edenler Zina Etmeyin, Gençligini Zinadan Koruyana Cennet Vardır (Kaynak Beyheki) .. GÜZELLİĞINDE İMTİHANI VAR Süleyman bin Yesâr, bir arkadaşıyla “Ebva” denen yerde konaklamışlardı. Arkadaşı yakındaki alışveriş yerinden bir şeyler almak üzere çadırdan ayrıldığı sırada Süleyman’ı geriden gözetleyen bir bedevi kadını hemen çadırın kapısına gelerek: – Buraya kadar gelir misin? diye seslendi. Süleyman, serili sofradan yiyecek isteyeceğini düşünerek bazı şeyleri alıp da kadına doğru yürürken kadının ikazı farklı oldu: – Ben yiyecek fa...
 • ÇOCUĞU ORTADAN KESİN

  28 Mart 2017 KÖŞE YAZARLARI

  " ÇOCUĞU ORTADAN KESİN Hz. Davud zamanında genç bir kadın , çocuğunu alıp gezmeye çıkarmıştı . Dinlenmek amacıyla yeşillik bir yer bulup oraya oturdular. Bu sırada yanlarına başka bir kadın gelmişti . O kadının da yanında bir çocuğu vardı . Çocuklar hemen hemen aynı yaştalardı . Kadınlar tanıştılar . Sonradan gelen kadın diğer kadına nazaran yaşça büyüktü ve onun ablası konumundaydı . Aralarında konuşurlarken çocuklar da önlerinde oynuyorlardı . Bu sırada büyük kadının çocuğu çalılıkların arkasına girip gözden kaybolmuştu . Annesi bunun far...
 • Günaydın!!!

  28 Mart 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Misak ı Milli nin sınır taşı olan ve halkın % 70' i türkmen ve araplardan oluşan Kerkük şehrinde artık Kürdistan bayragı esiyor ve Maşallah istihbaratımız yeni anladı galiba... Kerkük Irak petrolünün % 40 ını üretiyor, Dünya'da petrol üretiminin önemli bir kaynağını Kerkük üretiyor. Misak ı Mili nin çizilmemesi için elinden geleni yapan İngiliz'in şımarık prensi Barzani bölgeyi yeni bir kavgaya doğru sürüklüyor. Bölgede zaten söz sahibi olan Kürdistan Irak Federe eyaletinin bu hareketi, bölgenin gerçek hakimi Arapları ve Türkleri hem birleşt...
UA-36507442-2