logo

04 Mayıs 2016

AB ÜLKELERİNDEN GAZETECİLER TÜRKİYE’DE AĞIRLANIYOR

23-24 Mayıs 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilecek Dünya İnsani Zirvesi ön tanıtım faaliyetleri kapsamında Avrupa Birliği ülkelerinden gazeteciler Türkiye’ye ziyaret gerçekleştiriyor.9c0635b9d8ae61e46cdae14acb590865

AB gazeteci heyeti program kapsamında ilk olarak BYEGM’yi ziyaret ederek Genel Müdür A. Göktürk İnan ve Genel Müdür Yardımcısı Mansur Özdemir ile bir araya geldi.  Gazeteci heyetine BYEGM’nin çalışmaları hakkında bilgi veren A. Göktürk İnan konuşmasında ayrıca Türkiye-AB ilişkilerine de değindi. Türkiye’nin son dönemde G20, 13. İslam Zirvesi gibi önemli organizasyonlara imza attığını söyleyen İnan, BYEGM olarak bu organizasyonlarda yer aldıklarını ayrıca Dünya İnsani Zirvesi’ne yönelik çalışmaların da devam ettiğini ifade etti.

Gazeteci heyetine Türkiye’nin insani yardım faaliyetlerine ilişkin bilgiler ise Genel Müdür Yardımcısı Mansur Özdemir tarafından verildi. Türkiye’nin 23-24 Mayıs tarihlerinde dünyada ilk kez gerçekleştirilecek Dünya İnsani Zirvesi’ne ev sahipliği yapacağını vurgulayan ve Zirve’ye ilişkin bilgiler veren Mansur Özdemir programın sonunda gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Program kapsamında Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş ile de bir araya gelecek olan gazeteci heyeti ayrıca Ankara, Gaziantep ve İstanbul’da kamu diplomasisi faaliyeti yürüten kurumları ziyaret ederek Dünya İnsani Zirvesi hakkında kurumların çalışmalarını da yerinde görme fırsatı elde edecek.

Share
230 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+7 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2