logo

01 Ocak 2016

AB BAKANI VOLKAN BOZKIR’IN 3-4 ARALIK 2015 TARİHLİ BRÜKSEL TEMASLARI

7dca4140-39a4-4b10-a6ef-fe5dd6613d1fAvrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Büyükelçi Volkan Bozkır, AB Komisyonu ve Avrupa Parlamentosu’ndaki muhataplarıyla temaslarda bulunmak üzere 3-4 Aralık 2015 tarihlerinde Brüksel’e bir ziyaret gerçekleştirdi.

CVYCsdWU4AEaWtg-e   CVTr9nBWsAA-SZB-e   CVTsBqkWUAAItJa

AB Bakanı ve Başmüzakereci Büyükelçi Volkan Bozkır Brüksel ziyareti çerçevesinde, İyileştirilmiş Düzenlemeler, Kurumlararası İlişkiler, Hukukun Üstünlüğü ve Temel Haklar Şartından sorumlu AB Komisyonu Birinci Başkan Yardımcısı Frans Timmermans, Avrupa Komşuluk Politikası ve Genişleme Müzakerelerinden sorumlu AB Komisyonu üyesi Johannes Hahn, Ekonomik ve Mali İşler, Vergilendirme ve Gümrük Birliğinden sorumlu AB Komisyonu üyesi Pierre Moscovici ile görüştü.

CVS09d0WwAAbu_Q   CVS2gNZUkAA-qG4   CVT1w5CU8AQPiQx-e

Bakan Bozkır, ayrıca, İklim Eylemi ve Enerjiden sorumlu AB Komisyonu üyesi Miguel Arias Canete, Tarım ve Kırsal Kalkınmadan sorumlu AB Komisyonu üyesi Phil Hogan, Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spordan sorumlu AB Komisyonu üyesi Tibor Navracsics ile görüşmelerde bulundu.

CVTW46aUkAAZPJG-e   CVYAcvwUAAA1qnY

Bakan Bozkır Brüksel’de ayrıca, Avrupa Parlamentosu Dış İlişkiler Komitesi Başkanı Elmar Brok ile biraraya geldi. AB Dış Politika ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini’nin Kabine Şefi ve AB’nin eski Ankara Büyükelçisi Stefano Manservisi’yi kabul etti.

CVTy0rqXIAABwqZ

Avrupa Komşuluk Politikası ve Genişleme Müzakerelerinden sorumlu AB Komisyonu üyesi Johannes Hahn ile görüşmesinin ardından ortak basın toplantısı düzenleyen Bakan Bozkır “AB’nin Türkiye’ye ve Türkiye’nin AB’ye ihtiyacının her zamankinden daha fazla olduğunu” belirtti.

AB Bakanı ve Başmüzakereci Büyükelçi Volkan Bozkır’ın, 29 Kasım 2015 tarihinde Brüksel’de gerçekleştirilen Türkiye-AB Zirvesi’nin ardından AB Komisyonu ve Avrupa Parlamentosu ile gerçekleştirdiği ilk temaslarında, Zirve sonuçları ışığında AB’ye katılım müzakerelerimizde son durum ve Türkiye-AB ilişkileri tüm boyutlarıyla ele alındı.

CVUHX75WoAENnPM   CVXzzvPXIAAZVK7

Bakan Bozkır, temasları çerçevesinde Brüksel’de AB konusunda önde gelen yayın kuruluşlarından internet haber portalı EurActive’e bir mülakat verdi. Bakan Bozkır, Habertürk TV ve TRT Haber kanallarına Brüksel’den canlı yayın konuğu olarak katılarak temasları ve Türkiye-AB ilişkilerinin mevcut durumu hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Share
319 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+7 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2