logo

01 Aralık 2015

A Haber’e yönelik ağır cezalara tepkimiz devam edecek!

MERCEKHABER JPG VE LOĞOLAR

 

   Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) ve Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından A Haber başta olmak üzere bazı televizyon kanallarına verilen cezaların son bulmasına ve kanallar arasında uygulanan çifte standardın sonlandırılması gerektiğine inanmaktayız.

  “Eski Türkiye”den kalma alışkanlıkları, adaletsizlikleri sürdürmek çağdaş Türkiye’ye yakışmamaktadır. 7 Haziran ve 1 Kasım seçimleri öncesinde yapılan yayınlar nedeniyle A Haber, TV Net, Kanal 24, Ülke TV, TGRT Haber  gibi kanalların cezalandırılması ise ayrıca üzerinde hassasiyetle durulması gereken bir husustur.  YSK ve RTÜK’ü, adalet ve hakkaniyet ilkeleri ışığında kararlar almaya davet ederken; Hükümetimizi de bu soruna ivedilikle bir çözüm bulmaya davet ediyoruz.”

” Farklı zamanlarda basına ve basın mensuplarına yönelik yapıldığı iddia edilen ‘müdahalelere’ isyan eden, dünyayı ayağa kaldıranların;A Haber’e yönelik basın tarihinde rekor olarak kabul edilen 196 yayın durdurma ve para cezasına karşı sessiz kalmalarını tasvip etmiyoruz!”

Rekor cezalarla karşı karşıya kalan A Haber başta olmak üzere, mağdur olan tüm yayın organlarının yanında olduğumuzu kamuoyuna duyuruyoruz.

MERCEKHABER GAZETESİ

 

 

Etiketler:
Share
562 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+3 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2