logo

29 Ekim 2015

91 YAŞINDAKİ SİVASLI RUŞAN DEDE’DEN MÜTHİŞ PERFORMANS

çöçöşöçSivaslı 91 Yaşındaki Ruşan Şahbaz’ın Küçükçekmece Belediyesi Müzik Akademisi Türk Halk Müziği seçmelerine katılması, renkli görüntülere sahne oldu.

Atakent’te bulunan Müzik Akademisi binasında geniş bir katılımla gerçekleşen seçmelerde, birbirinden yetenekli gençler ve yetişkinler hünerlerini sergiledi. Aralarından en dikkat çekeni ise, Aşık Veysel dönemine tanıklık etmiş 91 yaşındaki Ruşan Şahbaz oldu. Ruşan Şahbaz performansıyla herkesi mest ederek akademide eğitim almaya hak kazandı.

“RUŞAN AMCA BENİ ÇOK MUTLU ETTİ”

Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz ise konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Küçükçekmece’deki genç yetenekleri keşfetmek için yola çıktık. Ancak Ruşan amca gibi baş tacı ettiğimiz yaşlılarımızın da sanata olan ilgilerini görmek beni çok mutlu etti. Küçükçekmece’de yaşayan genç, yaşlı herkesin sanatla uğraşıyor olması, Küçükçekmece’nin geldiği güzel noktayı gösteriyor” dedi.

Küçükçekmece Belediyesi ile İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Müdürlüğü arasında imzalanan protokol kapsamında akademide, müzik kulağına sahip, fiziksel özellikleri ve yaşları enstrüman çalmaya uygun olan bireyler ile yetenekli gençler profesyonel müzik eğitimi alıyor. Seçmeleri kazanan kişiler 3 yıl sürecek olan enstrüman eğitimlerinin yanı sıra, temel solfej, koro ve müzik kültürü alanlarında da profesyonel eğitmenler tarafından ders alacak.

 

Share
235 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+10 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2