logo

15 Ekim 2015

80 bin öğrenciye kırtasiye, kaban,ayakkabı yardımının ilk etabı dağıtıldı….

Eğitime destek çalışmaları her yerde devam ediyor….

EĞİTİME DESTEKK80 bin öğrenciye yapılacak kırtasiye, kaban ve ayakkabı yardımının ilk etabı dağıtıldı…

Halim UTLU

2015-2016 eğitim ve öğretim yılında, 80 bin öğrenciye yapılacak ayakkabı, kaban ve kırtasiye yardımının ilk etabı,Yenimahalle Anadolu Ortaokulu ve Anadolu İlkokulu’nda gerçekleştirildi.

Yaklaşık 80 bin öğrenciye Ankara’nın 25 ilçesindeki yapılacak yardımların başlatılması nedeniyle düzenlenen törende bir konuşma yapan SOS Vakfı Onursal Başkanı Nevin Gökçek,“Eğer yavrular gülerse, aileler mutlu olur. Aileler mutlu olursa, toplum mutlu olur”

diyerek, yapılan yardımların önemine dikkat çekti.

EĞİTİME DESTEKIrak ve Suriye’li öğrencilere de verildi

Okullardaki ihtiyaç sahibi ailelerin yanı sıra, Suriye ve Irak’taki iç savaştan kaçarak, Türkiye’ye sığınan çocuklara da yardım yapıldığınI belirten Nevin Gökçek, “Onlar bizim misafirlerimiz. Başımızın üstünde yeri var. Rabbim kimseyi vatansız bırakmasın. Hiç kimse istemez böyle bir duruma düşmeyi” dedi.

Milli Eğitim Müdürü de katıldı

Sınıf öğretmenleri tarafından isimleri tespit edilerek Büyükşehir Belediyesi’ne bildirilen çocuklara, kırtasiye malzemesi ve giysiler dağıtıldı. Aralarında Suriyeli çocukların da bulunduğu öğrencilere kıyafetlerini giydiren ve onlarla sohbet eden Nevin Gökçek’e, Suriyeli bir çocuk da okul yönetimi ve öğrenciler adına bir demet çiçek sundu.

Törene Yenimahalle İlçe Milli Eğitim Müdürü Seyit Ahmet Kayhan, Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Adnan Şeker, okul müdürü, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

Share
327 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+10 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2