logo

29 Nisan 2015

80 BİN ÖĞRENCİ ‘’GEÇİLMEZ’’ DİYECEK

1Çanakkale Zaferi’nin 100’üncü yılı dolayısıyla Küçükçekmece Belediyesi tarafından düzenlenip sahnelenen Türkiye’nin ilk yeni nesil mültimedya destekli oyunu ‘Geçilmez’ on binlerce öğrenci ile buluşuyor.

 

Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi’nde sahnelenen özel yapım ‘Geçilmez’ oyununu Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz de öğrencilerle birlikte izledi. Mayıs ayı boyunca devam edecek gösterimlerde toplam 80 bin öğrenci Geçilmez ile buluşacak.

 

“GEÇİLMEZ İLE ÇANAKKALE’Yİ DAHA İYİ ANLAYACAKLAR”

 

Oyun öncesi konuşan Temel Karadeniz, yeni neslin Çanakkale ruhunu anlamasının zor olduğuna değinerek, “Biz Çanakkale’yi anlamadık. Truva atını daha çok merak ettik. Avustralya’dan ziyarete geldiler. Biz ise bir Fatiha okuyup ruhlarına gönderemedik. Bu nedenle Geçilmez oyunu bizim için çok önemli. Bu oyunla gençler Çanakkale’yi daha iyi anlayacak” dedi.

 

TÜRKİYE’NİN İLK VE TEK MÜLTİMEDYA DESTEKLİ OYUNU

 

Türkiye’nin ilk ve tek multimedya destekli gösterisini izleyen öğrenciler ise Türk ve dünya tarihi için önemli sonuçlar doğuran ve kahramanlık anılarıyla dolu ‘Çanakkale Zaferi’ni daha iyi anlama fırsatı yakaladı. Dev gösterimi nefes almadan izleyen öğrenciler manevi hazzın doruklarına ulaştı.

 

YETİŞKİNLER İÇİN DE SAHNELENİYOR

 

Küçükçekmece genelinde orta okul ve lise öğrencilerinin tamamının izleyeceği dev gösterinin yapımcılığını Faruk Boyacıoğlu, danışmanlığını Mevlana İdris, yönetmen-tasarımcılığını ise Nurullah Tuncer yapıyor. Bugüne kadar yapılmış en büyük multimedya destekli entegre yeni nesil gösteri olan ‘Geçilmez’, 80 kişilik dev kadro tarafından sahneleniyor. Oyunda; Mehmet Akif Ersoy rolüne oyuncu Mürşid Ağa Bağ, Mustafa Kemal  Atatürk rolüne oyuncu Kutay Şahin, Sultan Abdülhamit rolüne ise Adnan Kürkçü hayat veriyor. Öğrencilerin yanı sıra ilçe halkının yoğun ilgisinden dolayı Geçilmez oyunu yetişkinler için de Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi’nde cumartesi günleri 20.30’da sahneleniyor.

 

Share
218 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+8 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2