logo

Recep Garip için düzenlenen vefa gecesi muhteşem oldu…

JpegŞair,yazar,ressam ve Vahdet Gazetesi yazarı Recep Garip için Kayseri`de vefa gecesi düzenlendi. Kısa adı KAYŞAD olan Kayseri Şairler ve Yazarlar Derneği tarafından düzenlenen geceye Recep Garip’in 26 yıllık dostu ve Mercekhaber Gazetesi yayın koordinatörü ve yazarı Mehmet Zengin de katıldı.

07/11/2015 Pazar günü Kayseri Sabancı Kültür Merkezi’nde gerçekleşen geceye;Vali Orhan Düzgün,Erciyes üniversitesi Rektörü Prof Dr Hamza Çakır ve Murat Doğan, Kocasinan Belediyesi Başkanı Ahmet Çolakbayraktar, Talas Belediyesi Başkanı Dr.Mustafa Palancıoğlu, Kayseri Sanayi Bölgesi Başkanı Tahir Nursaçan, Kocasinan Kaymakamı Ali Candan ,Melikgazi Kaymakamı Erkaya Yırık Talas kaymakamı Zekeriya Güney ve Melikgazi Belediyesi Başkan Yardımcısı Yüksel Kahraman’ın yanı sıra ailesi,yazarlar,şairler,sanatçılar,eski öğrencileri,dostları,sevenleri Kayseri içinden ve şehir dışından şiir,resim ve sanat sevdalıları katıldı.

Eski Adana milletvekillerinden olan şair,yazar,ressam ve Vahdet Gazetesi yazarlarından Recep Garip için vefa gecesi yapıldı.

Kısa adı KAYŞAD olan Kayseri Şairler ve Yazarlar Derneği tarafından düzenlenen gecede öğrencileri, şair ve yazar dostları ünlü sanatçının kişiliğini,şairliğini, ressamlığını, fikir adamlığını, hocalığını, hizmetlerini anlatarak katılımcılara keyfli saatler yaşattılar.

Programın son bölümünde ise ünlü ses sanatçısı Yıldırım Bekçi ,Recep Garip için bestelenmiş iki eseri seslendirdi.

Recep Garip, KAYŞAD’ın 4. yılında düzenlediği vefa gecesinin kendisini çok mutlu ettiğini belirterek, “Kayserili değilim ama o kadar çok geldim ki artık buralı sayılabilirim. Vefa gecesinde Türkiye’nin çok önemli edebiyatçı ve şairlerinin bugün Kayseri’de bizimle olduğunu görmek mutluluk verici.Kayserililerin gösterdiği bu duyarlılığı ve vefayı Adana’daki dostlardan beklerdim” ifadelerini kullandı.

Programın son bölümünde;şairler,yazarlar ve Recep Garip’in dostlarıyla fotoğraflar çektirildi.Recep Garip’in anısına basılan, yazar ve dostlarının kendisi hakkındaki düşüncelerini ihtiva eden kitabın dağıtımı ve imzalanmasının ardından sona erdi.

İŞTE O GECEDEN KAMERALARA YANSIYANLAR:

 

Share
685 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+8 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2