logo

12 Ağustos 2015

5 kadının kuracağı mantar tesislerine,yüzde 75 hibe desteği

En az 5 kadının kırsal ilçe ve köylerde bir araya gelerek, yapacakları girişimcilik faaliyetlerini desteklemek amacıyla, mantar yetiştiriciliği konusunda destek  verilecek. 

Kadın girişimciler tarafından hazırlanan uygun alanlarda, yetiştirilmek üzere gerekli araç-gereç, tesisatlarla birlikte, mantar çeşitleri temin edilecek ve yüzde 75 hibe,yüzde 25 katkı payı alınarak desteklenmeleri sağlanacak. 11

Kırsal ilçeler ve köylerde yaşayan çiftçi ve yetiştiricileri desteklemek için, yapılan son

toplantıda Büyükşehir Belediye Meclisi bazı kararlar aldı. Alınan bir kısım kararlara göre;

1 ton silaj balya paketlemesi 35 TL olacak

Kırsal ilçelerde çiftçi ve yetiştiricileri desteklemek için tesis edilen silaj balya paketleme makinesi ile 2015 yılı içerisinde silaj yapılacak tüm ürünler, tarlada biçilmesi ve silaj balya makinelerine taşınması hariç olmak üzere, 1 ton paketleme 35 TL ile ücretlendirilecek.

Mantar çeşitleri ve araç-gereç ile tesisatı temin edilecek 

Yine kırsal ilçelerde yaşayan en az 5 kadının bir araya gelerek yapacakları girişimcilik faaliyetlerini desteklemek amacıyla, mantar yetiştiriciliği konusunda destek  verilecek. Kadın girişimciler tarafından hazırlanan yerlerde yetiştirilmek üzere, gerekli araç-gereç, tesisatlarla birlikte mantar çeşitleri temin edilerek, yüzde 75 hibe ve yüzde 25 katkı payı alınarak destek verilecek.

Çukurambar’daki caddenin adı, “Budapeşte Caddesi” oldu

Büyükşehir Belediyesi’nin kardeş şehri Macaristan’ın başkenti Budapeşte Belediyesi arasında kültürel işbirliğinin artırılması amacıyla,bu Eylül ayında gerçekleştirilecek olan etkinlikler kapsamında, Çukurambar’da bulunan 1429. Cadde’nin adı, “Budapeşte Caddesi” olarak isimlendirildi.       

 

Share
918 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+2 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2