logo

15 Haziran 2016

5 Bin Kişi İftar Sofrasında Buluştu

Zeytinburnu Belediyesi’nin ilçe meydanında düzenlendiği 5 bin kişilik iftar programı, Zeytinburnu’nda yaşayan vatandaşları aynı sofrada buluşturdu. 1.

On bir ayın sultanı Ramazan Ayı’nın gelmesiyle birlikte her akşam farklı bir mahallede iftar programı organize eden Zeytinburnu Belediyesi, ‘Gönlümüz Bir Soframız Bir’ sloganıyla Zeytinburnu Meydanı’nda iftar programı düzenlemeye devam ediyor. Ramazan akşamlarına uygun bir şekilde hazırlanan iftar programında vatandaşlar, birlikteliğin ve beraberliğin önemini daha iyi anlayarak, yardımlaşma içinde oruçlarını açmanın mutluluğunu yaşadı. İftar programına katılan Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, masaları tek tek gezerek, misafirlerle sohbetler etti. Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan iftar programında, ezanın okunmasıyla birlikte vatandaşlar dua ederek oruçlarını açtı.

“ZEYTİNBURNU’NUN ÖZETİ İFTAR SOFRALARINDA BULUŞUYOR”

İftar programının sonunda açıklamalarda bulunan Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, “Zeytinburnu bizim kültür havzamızın özeti gibidir. Zeytinburnu’nda oturan hemşehrilerimizi, Doğu Türkistan’dan Rumeli’ye kadar bu coğrafyalardan gelmişlerdir. Bunun dışında ülkemizin 81 vilayetinden gelen insanlarımızı gelip buraya yerleşmişlerdir. Zeytinburnu’nun tam ortasında meydandayız, her akşam farklı bir mahallede iftar programı oluşturuyoruz ama cumartesi akşamları burada iftar sofraları kuruyoruz. İlçemizi oluşturan insanlar yani Zeytinburnu’nun özeti iftar sofralarında buluşmuş oluyor. Bir masaya uğruyorsunuz, bakıyorsunuz ki her kesimden insan var. Bütün vatandaşlarımız hepsi bir arada iftar sofrasında, Allah’a şükürler olsun bizi bir Ramazan Ayına daha kavuşturdu” dedi.

“ÇOCUKLARDAN ÜLKEMİZ İÇİN DUA ETMELERİNİ İSTİYORUM”

Ramazan ayının Türkiye için acı bir olayla başladığını söyleyen Başkan Aydın, “Ramazan hem Türkiye’de hem İstanbul’umuzda acı bir olayla başladı. İnşallah bu tür acıları yaşamayız. Ne yazık ki Zeytinburnu’ndan üç tane şehidimiz oldu, bu acılardan çok etkilendik. İnşallah son olur diye dualar ediyoruz. Ben herkesten ülkemiz için, dünya barışı ve huzuru için, zalimlerin mazlumlar karşısında diz çökmesi için Cenabı Hakk’a dua etmelerini istiyorum.” diye konuştu.

 

Share
247 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+9 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2