logo

15 Temmuz 2015

40 eser ve “Çizgilerle 40 Hadis” resim sergisi…..

Halim UTLU

SERGİ,Çizgi çalışmalarının günümüzde, tüm Dünyanın ortak dili olarak algılanmasından hareketle, Kırk Hadis’i çizgilerle buluşturup, yeni bir farkındalık oluşturmak, bu sayede de daha geniş kitlelere ulaşılarak, zihinlerde kalıcı olması ümidiyle düzenlenen, “Çizgilerle 40 Hadis” resim sergisi, Yunus AVM’de sevenleriyle buluştu.

2 sivil toplum kuruluşu ortak hazırladı

Çizgilerle 40 hadis resim sergisi, Son Peygamber Platformu ve Çankırı Çevre Kültür Derneği’nce  ortak hazırlandı. 10.7.2015 tarihinde düzenlenen törenle açılışı yapılan sergiye, Çankırı Valisi Vahdettin Özcan, daire amirleri, dernek yönetici ve üyeleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Çankırı Çevre ve Kültür Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Duran Karakoyun, açışta yaptığı konuşmada “ Hz. Muhammed (s.a.s)’in tanıtılması ve sünnetlerinin kolay bir şekilde yaygınlaştırılması amacıyla, tarih boyunca çok çeşitli yayınlar yapılmış, materyaller oluşturulmuştur.

SERGİİÇizgi çalışmaları, tüm Dünyanın ortak dili

Çizgi çalışmalarının günümüzde, tüm Dünyanın ortak dili olarak algılandığının üzerinde durarak, Kırk Hadis’i çizgilerle buluşturup, yeni bir farkındalık oluşturmak, bu sayede daha geniş kitlelere ulaşarak zihinlerde kalıcı olmasını ümit ettiğimiz sergimizi açmaya niyetlendik. Bu serginin açılışının mübarek Ramazan ayında, daha bir anlam kazanacağını düşünüyoruz” dedi.

Kurdeleyi, Vali Özcan ve dernek yöneticileri beraber kesti

Ramazan Bayramı  sonrasında kaldırılacak olan “Çizgilerle 40 Hadis” resim sergisinin açılış kurdelesini, diğer dernek yöneticileri ile birlikte  keserek, sergiyi açan Vali Vahdettin Özcan, hayırlı olması dileğinde bulundu ve emeği geçenleri tebrik etti.

Oldukça ilgi gören, vatandaşlar tarafından incelenen ve resimlerdeki  yazıların da  dikkatlice okunduğu sergide, toplam 40 eser yer alıyor.

Share
768 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+9 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2