logo

04 Nisan 2016

34.Sivas Köyleri Dostluk ve Birlik Futbol Turnuvası açılışı yapıldı!.

7Eyüp-Karadolapspor Tesislerinde başlayan 34.Sivas Köyleri Dostluk ve Birlik Futbol Turnuvasını izlemeye gelenlere sabah kahvaltısının ardından şöhretler karması dostluk maçı ziyafeti çekildi.

Eyüp Karadolapspor Stadında açılışı yapılan  turnuvaya  büyük bir ilginin olduğu görüldü.

Barış güvercinlerinin uçurulduğu Turnuvaya,CHP İstanbul Eski İl Başkan Yardımcısı Olgun Çelik,CHP 2.Bölgeden sorumlu İl Başkan Yardımcısı Muharrem Çatalkaya,GÜR-FED Dernekler Federasyonu Başkanı Metin Yarım,Federasyon Genel Sekreteri Aziz Ünver,sanatçı ve  2.Bölge Milletvekili Adayı Metin Karataş,Turnuva Tertip Komitesi ve Sivas Örencik Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı  Sezgin Gülal,( İSÖS ) İstanbul Özürlüler Spor Kulübü Başkan Vekili ,(ZEYÇED)  Zeytinburnu –Çere,Kültür ve Turizm Derneği Başkanı Ali Gündüz ,  (İSÖS) Kulübü Müdürü Nail Karabulut, barış güvercinlerini getiren Cafer Gülal ve 20 köyün derneklerinin temsilcileri  katıldı.

12 takımın katıldığı ve haziran’ın 2.haftasına kadar sürecek olan,34.Sivas Köyleri Dostluk ve Birlik Futbol Turnuvasını öncesi  “Şöhretler Karması “dostluk maçının açış vuruşunu CHP 2.Bölge İstanbul İl Başkan Yardımcısı Muharrem Çatalkaya yaptı.Barış ve dostluk mesajlarıyla başlayan  turnuvada barış güvercinleri uçuruldu.


GÜR-FED dernekler federasyonu başkanı Metin Yarım yaptığı konuşmasında,  “Yönetimine, tüm dernek başkanlarına, takım sorumlularına barış güvercinlerini getiren Cafer Gülal’a, ter döken futbolcu arkadaşlarımıza, karadolapspor yönetimine, değerli basın emekçilerimize ve tüm katılımcılara  teşekkür ederiz” dedi.

34.Sivas Köyleri Dostluk ve Birlik Futbol Turnuvamızın açılış gününde, toplam 36 golün atılıp, 10 sarı ve 1 kırmızı kartın gösterildiği maçların ardından ,Turnuva Tertip Komitesi ve Sivas Örencik Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Sezgin  Gülal ‘da,yaptığı açıklamasında,“Adının dostluk ve birlik olduğu, futbolun amaç değil, dostluk ve birliğimizin aracı olduğu, açılışını barış güvercinleri uçurarak yaptığımız turnuvamızın adına ve bizlere yakışır bir turnuva olması için hepimiz elimizden geleni yapmalıyız, küfürsüz, kavgasız, dostluk içerisinde bir sezon geçirmeliyiz” dedi.

Turnuva Tertip Komitesi Başkanı Sezgin Gülal’ın ,köyünün  takımı, Örencik Köyü,turnuvaya,Kuşlu Köyünü  farklı bir skorla 7-0 yenerek1.haftanın  sonunda A grubunun lideri olmayı başardı.

Gazetemiz Mercek Haber temsilcisi de oradaydı.Biz de ,tüm takımlara başarılar dileriz..

8

3-NAİL-TUR9.jpg görüntüleniyor3-NAİL-TUR9.jpg görüntüleniyor3-NAİL-TUR9.jpg görüntüleniyor3-NAİL-TUR9.jpg görüntüleniyor

Share
500 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+4 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2