logo

12 Ağustos 2016

27 GÜNLÜK VATAN NÖBETİ SONA ERDİ

unnamed15 Temmuz’dan bu yana Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla sokakları ve meydanları boş bırakmayan Küçükçekmeceli vatandaşlar, müthiş bir demokrasi sınavı verdi. Küçükçekmece’de de yüz binler ‘’Hakimiyet Milletindir’’ dedi.

Halkalı 15 Temmuz Şeref Meydanı’nda darbe girişiminden bu yana demokrasiye ve milli iradeye sahip çıkan on binlerce vatandaş tek yürek darbeye karşı nöbet tuttu. Küçükçekmeceli vatandaşlara; AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Müezzinoğlu, milletvekilleri, İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Küçükçekmece Kaymakamı Harun Kaya, Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, Başkan Yardımcıları, Küçükçekmece İlçe Müftüsü Mustafa Temel, medya mensupları, ünlü ilahiyatçı Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, Star Gazetesi Genel Yayayın Yönetmeni Nuh Albayrak, Murat Yıldırım, Uğur Arslan, spor spikeri Emre Tilev, futbolcu Faruk Atalay, eski milli futbolcu Hakan Ünsal gibi ünlü isimlerle, muhtarlar, STK üyeleri ve temsilcileri de eşlik etti.

“NÖBETİMİZ BİTİYOR AMA GÖREVİMİZ BİTMİYOR”

Her akşam milli irade nöbetine katılan Başkan Temel Karadeniz dünkü son nöbette; Küçükçekmecelilere teşekkür ederek, vatan ve bayrak sevgisinin önemine dikkat çekti. Başkan Karadeniz, ‘’Küçükçekmece’nin büyük yürekli insanları sizi saygıyla, sevgiyle selamlıyorum. Hep beraber çok gururluyuz. İlk günden beri Halkalı Meydanı’nı, 15 Temmuz Şeref Meydanı’nı gelincik tarlasına çevirdiniz. Son nöbetimiz bugün. Nöbetimiz bitiyor belki ama görevimiz asla bitmiyor. Peygamber Efendimiz (SAV) cihad sonrasında sahabelere, ‘Biz küçük cihattan büyük cihada geldik’ diyor. Sahabeler ‘Büyük cihad nedir?’ deyince, ‘Nefsimizle cihad etmektir’ diye cevap veriyor. İşte bizim de burada fiili nöbetimiz bitiyor ama ülkemize, vatanımıza, Cumhurbaşkanımıza görevimiz bitmiyor. Asil milletimiz bir daha bu tür tuzaklara düşmeyecektir. Nöbetimiz bitti diye rehavete kapılmayalım. Bundan sonra aramızdaki farklılıkların ne kadar büyük bir zenginlik olduğunun farkına daha çok varacağız” diye konuştu.

“BU MİLLET 20 GÜN DEĞİL; 120 GÜN OLSA NÖBET TUTAR”

Küçükçekmece Kaymakamı Harun Kaya ise, “Sizlerle gerçekten gurur duyuyoruz. Başkanımızın da dediği gibi, nöbetimiz bitti ama görevimiz bitmedi, asla bitmeyecek. Tehdit devam ediyorsa, Çanakkale gururunu tekrar canlandıran bu millet, görevini asla ihmal etmez. 10 gün, 20 gün, 120 gün olsa bu millet bu nöbeti bırakmaz. Biz bayrak sevdalısıyız; demokrasi sevdalısıyız. Bunu kimse söküp alamaz. Sizler bizim baş tacımızsınız, sizinle gurur duyuyoruz” diye konuştu.

 

 

DEMOKRASİ ŞEHİTLERİNE DUALAR EDİLDİ

Tasavvuf musikisinin usta sesleri Halil Necipoğlu, Dursun Ali Erzincanlı, Saleh Sabr ise seslendirdikleri ilahilerle Küçükçekmecelileri mest ederken, ünlü ilahiyatçı Ömer Döngeloğlu ve Prof. Dr. Mustafa Karataş da demokrasi şehitleri ve ülkemizin birliği için dua etti. Darbe girişiminde hayatını kaybederek şehit olan demokrasi kahramanlarına ilçedeki imamlar tarafından her akşam Kuran-ı Kerim okundu. Demokrasi nöbeti tutan yüz binlerce vatandaş hep bir ağızdan okunan dualara eşlik etti.

Share
273 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+8 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2