logo

23 Nisan 2016

23 NİSAN’A ‘ENGELSİZ’ KUTLAMA

ENGELLİ ÇOCUKLAR BAYRAMLARINI DOYASIYA EĞLENEREK KUTLADI

 

Küçükçekmece Belediyesi Engelliler ve Rehabilitasyon Merkezi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na özel kutlama programı düzenledi.066
Atakent Kültür ve Sanat Merkezi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen programa, Küçükçekmece Kaymakamı Harun Kaya, Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz, İlçe Müftüsü Mustafa Temel, öğrenciler, öğretmenler ve veliler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından başlayan programda, engelli çocuklar birbirinden özel gösterilere imza attı. Etkinlikte; semazen, sıra gecesi, işaret dili ile sev kardeşim şarkısı etkinliği, asker rontu ve palyaço gösterileri ilgiyle izlendi. Koray Alp isimli öğrencinin zeybek oyunu ise ayakta alkışlandı.

 

“ONLARI DAHA ÇOK MUTLU ETMELİYİZ”

 

Bayramlarını gönüllerince eğlenerek kutlayan çocuklar, programda renkli görüntüler oluşturdu. Tüm çocukların bayramını kutlayan Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, “Bu bayramı çocuklara hediye eden Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü saygıyla anıyorum. Bugün, hepimizin biraz çocuk olasımız geliyor. Biz, bu bayramda büyükler olarak çocuklarımızı daha çok sevindirmeliyiz. Onlara yakışır şekilde kutlamalıyız. Özveriyle, özel çocuklara hizmet eden hocalarımıza ve ailelerine teşekkür ederim” diye konuştu.

 

“ENGELLİ ÇOCUKLAR İÇİN EĞİTİM KURUMLARINI ARTIRACAĞIZ”

 

İlçe Kaymakamı Harun Kaya ise “Atatürk’ün büyük bir öngörüyle tüm dünyaya örnek olacak şekilde çocuklara hediye ettiği bu bayramda çocuklara; bu ülkenin asıl sahipleri sizsiniz, sizleri seviyoruz ,yanınızda ve sizinleyiz deme günü. 23 Nisanları çocuklarımızın en çok eğlendiği günler olarak kutlamak gerekiyor. Bu özel çocuklarımızın özel hocalarına da teşekkür ederim. Her özel çocuk ayrı bir özel hocaya ihtiyaç duyuyor. İlçe genelinde bu eğitim kurumlarını artırdık. Önümüzdeki yıllarda daha fazla tesisi ilçemize kazandıracağız” dedi.

 

Share
297 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+9 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2