logo

reklam

2017 REFERANDUMU ERDOĞAN’IN TEK BAŞINA BAŞARISIDIR !


facebooktwitter
Mehmet Derviş CANBEKLİ
mehmetcanbekli@gmail.com

2002 den bu güne referandum, genel ve yerel seçimlerde ilk defa Ak Parti rekorlar kırdı…

Eveti de, hayırı da Erdoğan tek başına aldı…


Referandum sonrası vatandaş ne dedi? Ak Parti teşkilatları dahil yanlış tutum ve davranışlar sergileyen belediye başkanları top yekün değişmeli. Artık ulaşılamaz hale gelen, menfi çıkarlar uğruna hareket eden, ellerinde karanfillerle sokakları dolaşan fakat milletle iç içe olamayan, eleştirilere kulak tıkayan, kendilerine göre medya mensubu seçen, ayrım yapan, kendine göre adam kayıran randevulara kulak asmayan ve sırtını Erdoğan’a dayamış olan bu liderler derhal gönderilmeli. Sadece kendi fikirleri doğrultusunda hareket ederek “Ben ne dersem o olur” mantığıyla hareket eden bu liderler Cumhurbaşkanı Erdoğan’a destek yerine köstek olmuştur. Derhal temizlik yapılmalı.

 

Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan’a destek amaçlı referandum konulu panel düzenleyen STK’ların davet edildikleri halde toplantılarına katılmaya tenezzül bile etmeyip geri dönüş sağlamayan belediye başkanları, Ak Parti il ve ilçe başkanları, uzun süredir kayıpları oynayan büyük şehir belediye başkanları derhal koltuklarını terk etmeli.

 

Son günlerde medya kuruluşlarının ve basın çalışanlarının da sıkça konu ettiği, belediye ve Ak Parti teşkilatların ulaşılamaz hale gelen basın danışmanları ile müdürlerinin tavırları, Ak Parti SKM başkanlarının fevri davranışları oy kaybına sebep olurken adeta Ak Parti’yi de bitirme noktasına getirdi.

 

Ellerinde çantalarla ihale peşinde koşanlara kucak açan hatta ticaret haline gelen bu çalışmalar çevrede rahatsızlık verirken”Sen bendensin geç kenara, sıradaki gelsin” hesabı yürüten bu tutum ve davranışlar 15 Temmuz’a gölge düşürdü. Milletin parasını 15 Temmuz gazisi bile olmayan, raporları bulunmayan, elini kolunu kıran “Ben de gaziyim” diyerek bu milletin parasını çar çur eden ve bu tiplere gazilik unvanı veren bu zihniyetin artık temeli çökmüştür. Maalesef Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi “ben tek başıma mücadele veriyorum” sözü bu seçimde gerçek oldu, halk yine ve yeniden Erdoğan’ına sahip çıktı. Sevenler ‘Evet’ sevmeyenler ‘Hayır’ dedi.

 

“Ak Partililer elde çanta ile ihale takibinden vazgeçmezler ise  gelecek karanlıktır” diyenler çoğaldı. Bu referandumda görüldü ki, Fetöcülerin de aralarında bulunduğu düşünülen ve başarısız olan Ankara ve İstanbul il ve ilçe belediye başkanları kesinlikle değişmelidir. Cumhurbaşkanı Erdoğan kesinlikle çevresine güvenerek istişare edebileceği, her dediğine başını sallamayan, para ile makam tutkusu olmayan insanları yanında bulundurmalıdır.

 

2002’den bugüne yapılan tüm seçimlerde bir ilk daha yaşandı. 1… Türkiye genelinde alınan en düşük oy oldu. 2… Dört büyük şehirde yüzde oranları düştü. 3…Ak Parti belediyelerinin bulunduğu ilçelerde oy kaybı yaşandı.4… İlk defa İki parti birleşti. 5… Erdoğan tek başına mücadele verdi. 6…Doğu ve güneydoğuda oy oranları arttı.

 

Milletin parasını çarçur ettiler…

 

Peşlerinden koşturdukları gazetelere verdikleri üç kuruşu keserek, çoğunluğu tek matbaada  binlerce bastırılan belediye gazetesi çıkarttılar. Yerlerde gezen gazeteleri çöplere attılar, acımadılar. Birilerine destek, yüzlerce gazetecilere köstek oldular. İstediklerini yanlarına aldılar, istemediklerini tanımadılar. Belediye çalışanlarına gazetecilerin tasarımını yaptırdılar. Daire müdürü amiri ve çalışanlarına güya konut yaptılar, konutların daha parası  ödenmeden kar karşılığı satarak para kazandırdılar. Kısacası Erdoğan’ı bitirene kadar yapılmaması gerekenleri yaptılar. Bunlar yapıldığı halde %51 yine “R.T.Erdoğan” dedi.

Etiketler: » »
Share
568 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+9 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • TEKRAR DÖNME ŞANSIN YOK!

  26 Haziran 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Sen… Ya karşılaştığın olaylar içinde, RASÛL’ün haber verdiği şekilde, kendi hakikatına yakışan bir biçimde, ilmin gereği olan davranışlar ortaya koyarak, hakikatına bir adım daha yaklaşacak; yakîninin meyvelerini derleyeceksin… Ya da… İlmi ve aklını bir yana koyup; şartlanmaların, ilkel değer yargıların, duyguların istikâmetinde davranışlar ortaya koyacak; sahiplik düşüncesi ve duygusuyla yaşamına yön verip, sonuçta pişmanlıkları oynayacaksın!. Boşa geçen, değerlendiremediğin zamanı, yapman gerekirken yapamadıklarını sonradan asla telâfi edem...
 • HZ.EBUBEKİR’İN VASİYETİ

  25 Haziran 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Hazret-i Ebu Bekrin vasiyeti Hazret-i Büreyde’den, edilir ki rivayet: O Server, bir gazadan, zaferle etti avdet.Vakta ki Medine’ye, sağ salim döndüğünde, Bir siyahi cariye, gelip durdu önünde. Dedi: (Ya Resulallah, adamış idim ki ben, Eğer sen, bu gazadan döner isen salimen, Avdet eylediğinde, huzuruna geleyim. Eğer izin verirsen, tef çalıp söyliyeyim.) O Server, cariyenin bu arzusunu duydu, (Eğer adadıysan çal, yoksa çalma!) buyurdu. (Adamıştım) diyerek cariye o Servere, Başladı huzurunda, tef çalıp...
 • Rahmetin Yağdığı Ay’ın Bayramı “Ramazan Bayramı”

  24 Haziran 2017 KÖŞE YAZARLARI, MANŞET

  Rahmetin yağdığı ay’ın bayramı olan Ramazan Bayramına erişmek bütün Müslüman alemi güzel duygu ve hislerin ortaya çıktığı anın resmidir.   Birlik beraberlik içerisinde toplumun bütün kesimlerinin en güzel noktada kaynaştığı, huzur ve mutlulukla dolu olan bir Ramazan’ı Şerif ayının ardından onun o eşsiz güzelliğe sahip bayramına ulaşmak yüce Allah’ın biz müminlere büyük bir ikramı ve ihsanıdır.   Bayram; güzel duyguların, sevinçlerin, güzelliklerin ortaya çıktığı günün adıdır. Yüce duyguların yüceliğe ulaştığı, duyguların coştuğu, s...
 • “İslam Dünyasında oluk oluk kan akarken biz bayram mı yapacağız?!!”

  24 Haziran 2017 KÖŞE YAZARLARI, MANŞET, SÜRMANŞET

  Manevi atmosferi yüksek bir Ramazan-ı Şerif'i daha geride bırakıyoruz.Günahlardan arınmış,bağışlanan kullardan olma ümidiyle bayram  hazırlıklarına başladık. Bayramlar; neşe demek,sevinç demek.Peki biz inananlar olarak bu bayramı neşe ve sevinçle karşılayabiliyor  muyuz? Ya da diğer bir ifadeyle sevinçle karşılamalı mıyız? İslam beldelerinin neredeyse tamamında kan ve gözyaşı hüküm sürerken nasıl bayram yapabiliriz? İslam tarihinde daha önce belki de hiç olmadığı kadar büyük acılar yaşanmaktadır! İslam Alemi bu kadar acz içine belki hiç düşm...
UA-36507442-2