logo

reklam

2017 REFERANDUMU ERDOĞAN’IN TEK BAŞINA BAŞARISIDIR !


facebooktwitter
Mehmet Derviş CANBEKLİ
mehmetcanbekli@gmail.com

2002 den bu güne referandum, genel ve yerel seçimlerde ilk defa Ak Parti rekorlar kırdı…

Eveti de, hayırı da Erdoğan tek başına aldı…


Referandum sonrası vatandaş ne dedi? Ak Parti teşkilatları dahil yanlış tutum ve davranışlar sergileyen belediye başkanları top yekün değişmeli. Artık ulaşılamaz hale gelen, menfi çıkarlar uğruna hareket eden, ellerinde karanfillerle sokakları dolaşan fakat milletle iç içe olamayan, eleştirilere kulak tıkayan, kendilerine göre medya mensubu seçen, ayrım yapan, kendine göre adam kayıran randevulara kulak asmayan ve sırtını Erdoğan’a dayamış olan bu liderler derhal gönderilmeli. Sadece kendi fikirleri doğrultusunda hareket ederek “Ben ne dersem o olur” mantığıyla hareket eden bu liderler Cumhurbaşkanı Erdoğan’a destek yerine köstek olmuştur. Derhal temizlik yapılmalı.

 

Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan’a destek amaçlı referandum konulu panel düzenleyen STK’ların davet edildikleri halde toplantılarına katılmaya tenezzül bile etmeyip geri dönüş sağlamayan belediye başkanları, Ak Parti il ve ilçe başkanları, uzun süredir kayıpları oynayan büyük şehir belediye başkanları derhal koltuklarını terk etmeli.

 

Son günlerde medya kuruluşlarının ve basın çalışanlarının da sıkça konu ettiği, belediye ve Ak Parti teşkilatların ulaşılamaz hale gelen basın danışmanları ile müdürlerinin tavırları, Ak Parti SKM başkanlarının fevri davranışları oy kaybına sebep olurken adeta Ak Parti’yi de bitirme noktasına getirdi.

 

Ellerinde çantalarla ihale peşinde koşanlara kucak açan hatta ticaret haline gelen bu çalışmalar çevrede rahatsızlık verirken”Sen bendensin geç kenara, sıradaki gelsin” hesabı yürüten bu tutum ve davranışlar 15 Temmuz’a gölge düşürdü. Milletin parasını 15 Temmuz gazisi bile olmayan, raporları bulunmayan, elini kolunu kıran “Ben de gaziyim” diyerek bu milletin parasını çar çur eden ve bu tiplere gazilik unvanı veren bu zihniyetin artık temeli çökmüştür. Maalesef Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi “ben tek başıma mücadele veriyorum” sözü bu seçimde gerçek oldu, halk yine ve yeniden Erdoğan’ına sahip çıktı. Sevenler ‘Evet’ sevmeyenler ‘Hayır’ dedi.

 

“Ak Partililer elde çanta ile ihale takibinden vazgeçmezler ise  gelecek karanlıktır” diyenler çoğaldı. Bu referandumda görüldü ki, Fetöcülerin de aralarında bulunduğu düşünülen ve başarısız olan Ankara ve İstanbul il ve ilçe belediye başkanları kesinlikle değişmelidir. Cumhurbaşkanı Erdoğan kesinlikle çevresine güvenerek istişare edebileceği, her dediğine başını sallamayan, para ile makam tutkusu olmayan insanları yanında bulundurmalıdır.

 

2002’den bugüne yapılan tüm seçimlerde bir ilk daha yaşandı. 1… Türkiye genelinde alınan en düşük oy oldu. 2… Dört büyük şehirde yüzde oranları düştü. 3…Ak Parti belediyelerinin bulunduğu ilçelerde oy kaybı yaşandı.4… İlk defa İki parti birleşti. 5… Erdoğan tek başına mücadele verdi. 6…Doğu ve güneydoğuda oy oranları arttı.

 

Milletin parasını çarçur ettiler…

 

Peşlerinden koşturdukları gazetelere verdikleri üç kuruşu keserek, çoğunluğu tek matbaada  binlerce bastırılan belediye gazetesi çıkarttılar. Yerlerde gezen gazeteleri çöplere attılar, acımadılar. Birilerine destek, yüzlerce gazetecilere köstek oldular. İstediklerini yanlarına aldılar, istemediklerini tanımadılar. Belediye çalışanlarına gazetecilerin tasarımını yaptırdılar. Daire müdürü amiri ve çalışanlarına güya konut yaptılar, konutların daha parası  ödenmeden kar karşılığı satarak para kazandırdılar. Kısacası Erdoğan’ı bitirene kadar yapılmaması gerekenleri yaptılar. Bunlar yapıldığı halde %51 yine “R.T.Erdoğan” dedi.

Etiketler: » »
Share
355 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+7 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • SÖYLEMELİ SÖYLENMEMELİ

  28 Nisan 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Sızlanma, sızıltı, yakınma, hoşnutsuzluk belirten söz veya yazıların tümüne şikayet diyoruz. Şikayet, ilgili yetkililere duyurulup takip edilirse giderilebilir. Yoksa birey şikayetini kendi kendine yapar veya dedikodusunu yaparsa bu söylenmek olur, şikayetin giderilmesine de katkısı olmaz.        Millet olarak ne hikmetse çoğumuz şikayeti sevmediğimiz gibi, yapanı da hoş karşılamayız. Bazen kınayanlarımız bile olur. Şikayetlerimizi ilgili yetkililere iletip giderilmesine çalışmak yerine, söylenmeyi tercih ederiz. Hele o gün için ucu bize d...
 • Hanımların işi kolay

  27 Nisan 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Hanımların işi kolay İstanbul Evliyasından Seyyid Ahmet Mekki Efendi hazretleri “rahmetullahi aleyh“, bir sohbetinde; - Ahirette Müslüman hanımların işi kolay, buyurdu. - Neden efendim? dediler. - Çünkü onların hesabı, beylerinden sorulacak ahirette. - Her hanımın mı efendim? - Hayır. Sadece beş vakit namazını kılan, orucunu tutan, kocasına itaat eden ve tesettüre riayet eden hanımların hesabını kocaları verecek. - Hikmeti ne acaba efendim? - Çünkü erkekler, hanımlarından mesuldür. Ama hanımlar, erkeğin g...
 • Muteber olan, sondur

  26 Nisan 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Muteber olan, sondur Fas Evliyasından Muhammed bin Ömer hazretleri “rahmetullahi aleyh”, bir gün bazı ahbabına; - Ölüm ne genç dinliyor, ne ihtiyar. Hepimiz, adım adım bu son noktaya yaklaşıyoruz. Muteber olan da, sondur, buyurdu. Ve izah etti: - Yani mühim olan, “imanla ölmek”tir. İnsan son nefesinde, “Allah!” diyeceği yerde, “Aman doktor, kurtar beni!” derse, imansız gidebilir mâzallah. Bir kişiyi kurtarmak Sohbetin devamında; - Bir kişiyi Cehennemden kurtarmak, Peygamberlik görevi yapmaktır, buyurdu. Ama “Allah için” yapmalıdır ...
 • Kıbrıs’ta Rum olmayana yer yoktur

  25 Nisan 2017 KÖŞE YAZARLARI, SÜRMANŞET

  Genelde Kıbrıs’ın yakın tarihi, özellikle de 1950-1974 arası beni çok ilgilendiriyor. Kıbrıslı Rumların sapıttığı ve asırlardır adada yaşamlarını sürdüren Kıbrıslı Türklere rağmen, Türkiye’yi de yokmuş gibi farz ederek adayı Yunanistan’a bağlamak için yaptıkları çılgınlıklarla doludur bu çeyrek asırlık dönem.  Bunların içinde en dikkatimi çeken Polikarpos Yorgacis’dir. 38 yıllık kısacık hayatı, 15 Mart 1970 tarihinde Yunanistan’dan gelen suikast timinin kendisini Haspolat ovalarında infaz etmesi ile sonra ermişti.  Sağlam bir EOKA’cıydı Yor...
UA-36507442-2