logo

10 Temmuz 2015

2015 yılı E-ticaret eğitimleri, 4 grup olarak başlıyor….

Ticaretin şeklinin nasıl değiştiği, ticaretin e-ticarete nasıl taşındığı, e-ticarete taşınmanın yol haritası ve e-ticarette başarılı olmanın yöntemlerinin kapsamlı şekilde işleneceği “E ticaret eğitimi” başvuruları, 13 Temmuz 2015 tarihinden itibaren başlıyor.

Ticaret hacminin artırılması,kurum ve kuruluşların e-ticaret kapasitelerinin geliştirilmesi ve uluslararası rekabet koşullarına ulaştırılması hedefi ile Ankara Kalkınma Ajansı tarfından “E-Ticaret Eğitimleri” düzenlendi.19

Hedef, E-Ticaret ve E-İhracat farkındalığı oluşturmak

2015 döneminde verilmesi planlanan E-Ticaret Eğitimlerinin hedefi, Ankara iş dünyasında ‘’E- Ticaret ve E-İhracat Farkındalığı’’ oluşturmak ve ilin hem yerli ticaret, hem de ihracat potansiyelini harekete geçirmek olarak ifade edildi. Ayrıca; Ajansın temel görevleri arasında bulunan bölgenin rekabet gücünün artırılması ile bölgenin kurum ve kuruluşlarının kapasitelerinin geliştirmesi ve bu kurumlar arasında kalkınmaya yönelik işbirliklerinin geliştirilmesinin sağlanması olarak belirtildi.

4 ayrı grup halinde düzenlendi

Ankara Kalkınma Ajansı eğitim alacaklara, yeniçağın yeni alışveriş yöntemi olan E-ticaret ile ilgili tüm bilgileri aktarmak, E-ticaret hakkındaki süreçleri ve uygulamaları ayrıntılı bir şekilde öğreterek, hayata geçirmeye ve etkin bir şekilde kullanmaya yardımcı olmayı amaçlıyor.

Konu uzmanlarınca verilecek eğitim semineri, 4 ayrı grup halinde düzenlendi.Seminerde;

1. grup: E- ticaret vizyonu (1 hafta),2. grup: E- ticarete geçiş  (3 hafta),3. grup: E- ticarete giriş (3 hafta), 4. grup: E- ihracata geçiş (3 hafta) konuları ele alınacak.

Seminerlere ilişkin detaylara Ankara Kalkınma Ajansı web sayfasından

 ( www.ankaraka.org.tr) ulaşılabiliyor. Başvurular, 13 Temmuz 2015 tarihinden itibaren yapılabilecek.

2020’de ticaretin %70’i internete taşınacak

Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Arif Şayık,seminer konusunda şu bilgileri paylaştı;

‘’İnternetin gelişimiyle pazar küreselleşti, Ankara’daki dükkanın rakibi Ankara’da değil, Çin’deki, Avrupa’daki, Amerika’daki bir firmadır. 2020 yılında ticaretin %70’den fazlasının internete taşınacağı, internet abone sayısının 50 milyara (42 milyar makine, 8 milyar insan) ulaşacağı söyleniyor.

Diğer bir deyişle, işinizi ya internet ile ilerleteceksiniz, ya da bırakacaksınız.Firmalarımızın küresel ölçekte rekabet edebilmeleri için, e-tic

Share
470 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+8 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2