logo

11 Haziran 2015

2.ULUSLARARASI İSTANBUL BİSİKLET FESTİVALİ BUGÜN BAŞLIYOR

3Bakırköy Belediyesi, Birleşmiş Milletler Türkiye Temsilciliği, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu ve Bisikletliler Derneği tarafından 11-13 Haziran tarihleri arasında  2.si düzenlenen Uluslararası İstanbul Bisiklet Festivali bugün(Perşembe) başlıyor.

Konserler, geziler ve çeşitli etkinliklerin yapılacağı bisiklet festivali 11 Haziran 2015-Perşembe günü saat 19.00’da Bakırköy Cumhuriyet(Özgürlük) Meydanı’nda Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu’nun da bisikletiyle katılacağı “Pedallar Geleceğimiz İçin Dönüyor” akşam turuyla başlayacak.

 

Bisikletliler, 12 Haziran günü saat 10.00’dan başlayarak Boğaz Turu yapacaklar. Festival aynı gün saat 16.00’dan itibaren Yeşilyurt Çukur Orman Park’ta sürpriz gösteri ve etkinlikler, sunumlar, kısa filmler ,dia gösterileriile  devam edecek.

TARİHİ YARIMADA’NIN KALBİNE GİDİYORUZ

Bisikletliler, 13 Haziran-Cumartesi günü de saat 09.00’dan hareketle “Tarihi Yarımada’nın Kalbine Gidiyoruz” gezisine katılacaklar.

13 Haziran’da ayrıca saat 16.00’dan  itibaren Yeşilyurt Çukur Orman Parkt’ta Downhill Show, sergiler, bisiklet futbolu ve akrobasi gösterileri olacak. Saat 21.30’da da  konser gerçekleşecek.

15 BİN BİSİKLETLİ BOĞAZ GEÇİŞİ YAPACAK

Geçtiğimiz yıl olduğu gibi 15 bin bisikletlinin katılması beklenen Kıtalararası İstanbul Bisiklet Gezisi 14 Haziran-Pazar günü 10.00’da Lütfü Kırdar Kongre Merkezi’nin önünden başlayarak Mecidiyeköy-Balmumcu-Boğaz Köprüsü(tahmini saat 10.00)-Beylerbeyi-Üsküdar-Harem  istikametinden devam edecek ve Kadıköy Meydanı’nda  son bulacak.

BAKIRKÖY BELEDİYE BAŞKANI DR. BÜLENT KERİMOĞLU,”YURDUN HER YERİNDEN BİSİKLETLİLERİ BEKLİYORUZ”

Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu da Yeşilyurt Çukur Orman Park’ta bisikletliler için kamp alanı ayrıldığını ifade ederek,” yurdun her yerinden bütün bisiklet sevdalılarını karbon salınımına dikkat çekmek için festivale bekliyorum” dedi.

 

Festival ve Boğaz Geçişine; AKUT, SALCANO, Armada Otel, ayrıca  Boğaz Geçişine; SHIMANO, Bianchi, CST ve Carraro destek veriyor.

Share
262 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+3 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2