logo

12 Haziran 2015

2.ULUSLARARASI İSTANBUL BİSİKLET FESTİVALİ BAŞLADI

9..Bakırköy Belediyesi, Birleşmiş Milletler Türkiye Temsilciliği, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu ve Bisikletliler Derneği tarafından 11-13 Haziran tarihleri arasında  2.si düzenlenen Uluslararası İstanbul Bisiklet Festivali dün akşam Bakırköy Turu ile başladı.

Konserler, geziler ve çeşitli etkinliklerin yapılacağı bisiklet festivali,  Bakırköy Cumhuriyet(Özgürlük) Meydanı’nda Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu’nun da bisikletiyle katıldığı “Pedallar Geleceğimiz İçin Dönüyor” akşam turuyla başladı.

 

Açılış turuna Bakırköy Belediye Başkanı Kerimoğlu’nun yanı sıra 25. Dönem İstanbul Milletvekili seçilen Selina Özuzun Doğan, Bisikletliler Derneği Başkanı, eski milli bisikletçi Murat Suyabatmaz; Türkiye’nin hemen hemen her bölgesinden ve Almanya, Fransa, Bulgaristan, Azerbaycan, Kıbrıs vb. ülkelerden gelen bisiklet sevdalıları da katılarak pedal bastılar.

 

Bisikletliler, bugün(Cuma)  saat 10.00’dan başlayarak Boğaz Turu yapacaklar.                                           TARİHİ YARIMADA’NIN KALBİNE GİDİYORUZ

Bisikletliler, 13 Haziran-Cumartesi günü de saat 09.00’dan hareketle “Tarihi Yarımada’nın Kalbine Gidiyoruz” gezisine katılacaklar.

13 Haziran’da ayrıca saat 16.00’dan  itibaren Yeşilyurt Çukur Orman Parkt’ta Downhill Show, sergiler, bisiklet futbolu ve akrobasi gösterileri olacak. Saat 21.30’da da Okay Temiz  konseri  gerçekleşecek.

15 BİN BİSİKLETLİ BOĞAZ GEÇİŞİ YAPACAK

Geçtiğimiz yıl olduğu gibi 15 bin bisikletlinin katılması beklenen Kıtalararası İstanbul Bisiklet Gezisi 14 Haziran-Pazar günü 10.00’da Lütfü Kırdar Kongre Merkezi’nin önünden başlayarak Mecidiyeköy-Balmumcu-Boğaz Köprüsü(tahmini saat 10.30)-Beylerbeyi-Üsküdar-Harem  istikametinden devam edecek ve Kadıköy Meydanı’nda  son bulacak.

BAŞKAN KERİMOĞLU,”KARBON SALINIMINA DİKKAT ÇEKMEK İSTİYORUZ”

 

Festivalin açılışında bir konuşma yapan Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu, karbon salınımına dikkat çekmek istediklerini ve Bakırköy Belediye Zabıtasında haziran ayı sonuna kadar bisikletli 5 zabıtanın örnek olması için görev yapacağını söyledi.

Share
287 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+8 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2