logo

08 Haziran 2015

2.ULUSLARARASI İSTANBUL BİSİKLET FESTİVALİ 11-13 HAZİRAN’DA

1..BÜLENT KERİMOĞLU,BİSİKLETLİLERİ BAKIRKÖY’E BEKLİYORUM

Bakırköy Belediyesi, Birleşmiş Milletler Türkiye Delegasyonu, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu ve Bisikletliler Derneği tarafından 2.sidüzenlenen Uluslararası İstanbul Bisiklet Festivali 11-13 Haziran tarihleri arasında Yeşilyurt Çukur Orman Park’ta (Yeşilyurt Spor Kulübü yanı) yapılacak.

Konserler, geziler ve çeşitli etkinliklerin yapılacağı bisiklet festivali 11 Haziran 2015-Perşembe günü saat 19.00’da Bakırköy Cumhuriyet(Özgürlük) Meydanı’nda Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu’nun da bisikletiyle katılacağı “Pedallar Geleceğimiz İçin Dönüyor” akşam turuyla başlayacak.

YİRMİSEKİZ İNC KONSERİ

Bisikletliler, 12 Haziran günü saat 10.00’dan başlayarak Boğaz Turu yapacaklar. Festival aynı gün saat 16.00’dan itibaren Yeşilyurt Çukur Orman Park’ta BMX yarışları, workshoplar, sunumlar ve saat 21.30’da da Yirmisekiz inc konseri ile devam edecek.

TARİHİ YARIMADA’NIN KALBİNE GİDİYORUZ

Bisikletliler, 13 Haziran-Cumartesi günü de saat 10.00’dan hareketle “Tarihi Yarımada’nın Kalbine Gidiyoruz” gezisine katılacaklar.

OKAY TEMİZ KONSERİ

13 Haziran’da ayrıca saat 16.00’dan  itibaren Yeşilyurt Çukur Orman Parkt’ta Downhill Show, sergiler, bisiklet futbolu ve akrobasi gösterileri olacak. Saat 21.30’da da Okay Temiz konseri gerçekleşecek.

15 BİN BİSİKLETLİ BOĞAZ GEÇİŞİ YAPACAK

Geçtiğimiz yıl olduğu gibi 15 bin bisikletlinin katılması beklenen Kıtalararası İstanbul Bisiklet Gezisi 14 Haziran-Pazar günü 09.30’da Lütfü Kırdar Kongre Merkezi’nin önünden başlayarak Mecidiyeköy-Balmumcu-Boğaz Köprüsü(tahmini saat 10.00)-Beylerbeyi-Üsküdar istikametinden devam edecek ve Harem’de son bulacak.

BAKIRKÖY BELEDİYE BAŞKANI DR. BÜLENT KERİMOĞLU,”YURDUN HER YERİNDEN BİSİKLETLİLERİ BEKLİYORUZ”

Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu da Yeşilyurt Çukur Orman Park’ta bisikletliler için kamp alanı ayrıldığını ifade ederek,” yurdun her yerinden bütün bisiklet sevdalılarını karbon salınımına dikkat çekmek için festivale bekliyorum” dedi.

 

Festival ve Boğaz Geçişine; AKUT, SALCANO, Armada Otel, ayrıca  Boğaz Geçişine; SHIMANO, Bianchi, CST ve Carraro destek veriyor.

Share
368 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+3 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2