logo

19 Mayıs 2015

19 MAYIS COŞKUSU TÜM BEYLİKDÜZÜ’NÜ SARDI

1..19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Beylikdüzü’nde sabahın ilk saatlerinde kutlanmaya başlandı. Büyükşehir Mahallesi’nde bulunan Atatürk Anıtı’nda ve Beylikdüzü Belediyesi önünde gerçekleşen çelenk koyma törenlerinin ardından, Cumhuriyet Caddesi Etkinlik Alanı’nda gösterileri gerçekleşti.

 

Bayramın coşkusu Beylikdüzü’nü büyük bir enerjiyle sardı. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın ilk etkinlikleri Beylikdüzü Belediyesi önünde ve Büyükşehir Mahallesi’nde bulunan Atatürk Anıtı’nda gerçekleşen törenlerle başladı. Törenlerin ardından Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, öğrenciler ve beraberindeki heyet belediye binası önünden Cumhuriyet Caddesi Etkinlik Alanı’na kadar uzun bir kortej ve marşlarla büyük bir coşkuyla yürüdü.

2..Gösteriler 19 Mayıs İçin Sahnelendi

Etkinlik Alanı’nda saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın söylenmesinin ardından başlayan gösterilerde birçok yaş grubundan öğrenci, bayramın coşkusunu daha da arttırarak, milli duyguları harekete geçiren şiirler, şarkılar seslendirip, halk oyunları oynadı. Büyük beğeniyle izlenen gösterilerde Bitlis ve Diyarbakır yöresi folklor oyunları sahnelendi, karate gösterisi yapıldı. Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi yine gençler tarafından okundu ve gençliğin Ata’ya cevabı büyük alkış aldı.

Protokol Ödülleri Takdim Etti

Törenin sonunda Genç Voleybol Müsabakaları’nda dereceye giren okullara kupa ve madalyaları verildi. Okullara ödüllerini, törene katılan Beylikdüzü Kaymakamı Ahmet Mesut Demirkol, Garnizon Komutanı Ragıp Avcıoğlu, Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Beylikdüzü İlçe Emniyet Müdürü Seçkin Çengeloğlu, Beylikdüzü İlçe Spor Müdürü Gürkan Akbıyık ve Beylik düzü İlçe Milli Eğitim Müdürü Yafes Bakırcı verdi.

 

.

 

Share
505 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+5 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2