logo

15 ÜLKEDEN 70 SANATÇI “MEŞK VI”DA BULUŞTU

Küçükçekmece Belediyesi’nin her yıl Ramazan ayında gelenekselleştirdiği uluslararası sanat buluşmalarının 6. sergisi “Meşk VI”, CKSM’de açıldı.ü

Türkiye, Irak, İran, Suriye, Suudi Arabistan, Pakistan, Hindistan, Endonezya, Somali, Azerbaycan, Saraybosna, Başkurdistan, Özbekistan, Yemen, Mısır olmak üzere toplamda 15 ülkeden 70 sanatçının katılımıyla oluşturulan sergide, 70 adet eser yer alıyor.

“GURURLUYUZ”

Hat, Katı’, Ebru, Minyatür, Tezhip, Çini, Cilt  gibi geleneksel sanatların başlıca dallarından çalışmaların yer aldığı sergiyi gezen Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Besim Müftüoğlu, “Meşk, Küçükçekmece’de geleneksel olması nedeniyle mutlu ve gururluyuz.  Sanatçılarımızı tebrik ediyorum. Amacımız, dünü yarına bağlamak. Bu kapsamda, sanatçılarımızın anlamlı buluşmasına ev sahipliği yapmaktan heyecan ve mutluluk duyuyoruz” diye konuştu.

“25 AĞUSTOS’A KADAR ZİYARET EDİLEBİLİR”

Sergide eseri bulunan sanatçı Emine Navruz da serginin pek çok ekol ve sanatı bir arada bulundurmasından dolayı önemli olduğuna vurgu yaparak, sanatseverleri sergiyi görmeye davet etti. Geleneksel sanatların üstatlarının çalışmalarına ev sahipliği yapan sergi, 25 Ağustos’a kadar CKSM’de ziyaret edilebilir.

Share
292 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+9 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2