logo

reklam
27 Ekim 2016

“15 Temmuz’da milletimden başkasını yanımda bulamadım”

erdoğan

Beştepe Kültür ve Kongre Merkezi’nde Gazi ve Şehit Yakınları Atama Töreni’nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan,FETÖ ile yapılan mücadelede yalnız bırakıldığına dikkat çekerek:”2010 yılından itibaren bu yapıya karşı açık tavır almaya başladığımda yanımda milletimden başka kimseyi bulamadım. Meydanlarda hep ‘Bunların bankasına para yatırmayın, dershanelerinden okullarından çocuklarınızı çekip alın’ diyordum. Bu uyarılarımı dikkate almayanlar bugün mağdur edebiyatı yapıyorlar. Kusura bakmayın. Gerçek mağdur şehidimin yakınları. Bu zemini hazırlayanlara mağdur olarak mı bakacağım? Bunlar bizim haremimize girdiler, Bunlar ümmeti parçaladılar. Bunlar sapık .

” Eğer benim yakın arkadaşlarımın arasında da varsa onlara da sesleniyorum sakın bize mağdur edebiyatı yapmayın arkadaş. Benim mağdur ve mazlumlarım burada… Şimdi mektuplar geliyor. Hepsi aynı kalıptan kandırıyorsunuz.” diyerek masum edebiyatı yapanlara tepki gösterdi.

Erdoğan’ın konuşmasından bazı satırbaşları şöyle:

-” 15 zaferinin sahibi milletin kendisidir. Ben böyle bir milletin mensubu olmaktan Allah’ıma hamdediyorum, şeref duyuyorum. Bu millet yeniden Kurtuluş mücadelesini ortaya koydu. ”

-” Ataması yapılan her bir kardeşimi tebrik ediyor, kendilerine başarılar diliyorum. İki yılda terörle mücadele yasası kapsamında yaptığımız atama sayısı 17 bin 274’ü buldu.”

-“Şehitlerimizin ve gazilerimizin fedakarlıkları yanında bizim kendilerine sunduğumu imkanların sözü dahi edilemez. ”

-” Eskiden şehitlik ve gazilik şartları çok dar tutulmuştu. Biz siviller dahil, tabi afet mağdurları dahi, güvenlik hizmetlerinde çalışırken malul olanlar dahil kapsamı olabildiğince genişlettik. Devletin ve milletin hizmetinde görev yapan herkesin şehit yakınlığı ve gazilik statüsü kazanabilmesini sağladık. ”

-” Medyada ve muhalefet partileri içinde hala şehit yakınlarını ihmal ettiğimiz yönündeki eleştirilere şunu söylüyorum.  Şehitlerimizin mirasçılarına ciddi miktarda nakdi tazminat ödeniyor. Emekli aylığı bağlanıyor, 30 yıl üzerinden ikramiye veriliyor. Tabi hiç bir maddi karşılığın insanın canını feda etmesinden daha kıymetli olmadığını biliyoruz. Amacımız bu ülkede hiç kimsenin aç kalmamasını, herkesin insanca bir hayat sürdürmesini sağlamak. hedefimiz bu inşallah bu gerçekleşecek.”

-” Şimdi ne diyorlar, mağdurlar var. Benim oğlum böyle yapmadı diyorlar. Kusura bakmayın. Gerçek mağdur şehidimin yakınları. Bu zemini hazırlayanlara mağdur olarak mı bakacağım? Bunlar bizim haremimize girdiler, Bunlar ümmeti parçaladılar. Bunlar aileyi parçaladılar. ısmarlama evlendirme törenleri yaptılar. Pensilvanya’dakinin onlara şah damarından yakın olduğunu söylediler. Bunlar sapık ya.”

-” 2010 yılından itibaren bu yapıya karşı açık tavır almaya başladığımda yanımda milletimden başka kimseyi bulamadım. Meydanlarda hep ‘Bunların bankasına para yatırmayın, dershanelerinden okullarından çocuklarınızı çekip alın’ diyordum. Sen paranı maaşını onlara yatıracak kadar zekisin. Sonra mağdurum. Ne mağduru ya. Unutmayın, hainlerin de zekisi var.”

-” Kendi aralarındaki yazışmalarda, ‘3-5 bomba atılınca, kurşun sesleri duyulunca, uçaklar uçmaya başlayınca ortada kimse kalmaz” dediler. Karşılarında milyonları görünce şaşırdılar ve paniğe kapıldılar.”

-“Şimdi birileri diyor ki: Bu nasıl darbe? O tanklardan uçaklardan niye daha çok bomba atılmadı? Bu sorun cevabı basit… Korkuyu unutan, ölümünü göze alan insanlara istediğiniz kadar bomba atın netice değişmez. Sadece daha çok kan dökülürdü daha çok can yanardı. Bizim milletimizin ölüme bakışı başkaları gibi değildir ha…15 Temmuz gecesi 246 değil de 246 bin insan ölseydi bunu diyenler darbeyi kabul edecek miydi? Eğer benim yakın arkadaşlarımın arasında da varsa onlara da sesleniyorum sakın bize mağdur edebiyatı yapmayın arkadaş. Benim mağdur ve mazlumlarım burada… Şimdi mektuplar geliyor. Hepsi aynı kalıptan kandırıyorsunuz.”

-“Benim vatandaşım haklı olarak ‘idam’ diyor. Bunun kararını parlemento verir. Ha böyle bir karar gelirse ben onaylarım. “

-“Bazı Avrupalılar diyor ki neden idam diyorsunuz. Bizim ülkemiz demokrasi ile yönetilir. Milletin kararından üstün bir söz yoktur. “

-“Dünyanın büyük bir çoğunluğunda idam hala var. Geçenlerde Amerika’da 19 yıl önce tutuklanan birisi infaz edildi. Bize kalkıp akıl verenler o aklı kendilerine saklasın.”

-“15 Temmuz darbe girişimini düzenleyenlerin ülkede bir iç savaş çıkarmak istedikleri çok açıktır. Bunun için 15 Temmuz’u aynı zamanda bir işgal girişimi olarak nitelendiriyoruz. ”

Share
552 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+2 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2