logo

11 – 16 TEMMUZ DEMOKRASİ ZAFERİ ŞEHİTLERİNİ ANMA HAFTASI BAŞLADI

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Programı, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında şehitlik mertebesine ulaşmış Şanlıurfalı Mustafa Direkli’nin ve aziz şehitlerimizin kabirleri ziyaretiyle başladı. Vali Abdullah Erin, Başkan Nihat Çiftçi, AK Parti İl Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, milletvekilleri ve STK temsilcileri hep birlikte dualar etti.

 

Şehitlikte’ki törene Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, , AK Parti Şanlıurfa il Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, AK Parti Şanlıurfa Milletvekilleri Mehmet Ali Cevheri, Halil Özcan, Mehmet Akyürek, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli,  Jandarma Alay Komutanı Albay Kemal Timuroğlu, Emniyet Müdürü Veysel Tipioglu, Şehit Aileleri ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Mehmet Yavuz, Şehit yakınları, gaziler ile vatandaşlar katıldı.

Hain darbe girişimi sırasında şehit olan en genç isimler arasında yer alan Mustafa Direkli’nin kabri başında dualar eden şehir yöneticileri ve vatandaşlar ardından askeri şehitliği ziyaret etti. Burada okunan dualara hep birlikte eşlik eden yöneticiler ve vatandaşlar, ardından Karaköprü’deki Şehit Mustafa Direkli Camiisine geçerek mevlit programına katıldı.

Müftülük tarafından düzenlenen mevlitte şehitlerin ruhuna dualar okunurken, mevlide çok sayıda vatandaş da katılım gösterdi. Mevlit programının ardından vatandaşlara yemek ikramı yapıldı

Share
149 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+10 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2